İstanbul'da olaylar: 30 yaralı, 98 gözaltı

İstanbul Valiliği, kentte meydana gelen olaylarda 98 göstericinin gözaltına alındığını, 8'i polis 30 kişinin de yaralandığını bildirdi. İstanbul dışında bayram tatilinde olan polislere acil dönün talimatı verildi

İstanbul'da olaylar: 30 yaralı, 98 gözaltı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Valiliği, kentte meydana gelen olaylarda 98 göstericinin gözaltına alındığını, 8'i polis 30 kişinin de yaralandığını duyurdu.

İstanbul Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "07.10.2014 Salı günü ilimizde meydana gelen kanun dışı gösteriler sebebiyle Arnavutköy, Ataşehir, Bağcılar, Başakşehir, Beyoğlu, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Gaziosmanpaşa, Kadıköy, Kağıthane, Küçükçekmece, Maltepe, Sultanbeyli, Sultangazi, Sancaktepe, Ümraniye ve Zeytinburnu ilçelerimizde meydana gelen olaylara güvenlik kuvvetlerimiz tarafından müdahalede bulunulmuş olup şu an itibariyle olaylar kontrol altına alınmıştır. Çıkan olaylar sebebiyle 98 gösterici gözaltına alınmış, 8'i polis memuru olmak üzere toplam 30 kişi yaralanmıştır" ifadesi kullanıldı

İSTANBUL'DA NELER OLMUŞTU?

İstanbul Emniyeti'nde Kurban Bayramı tatili için il dışına çıkan polislere acil dönüş talimatı verildi. IŞİD'in Kobani''de son darbeyi vurmasına ramak kala, dün İstanbul'un birçok noktasında protesto gösterileri düzenlendi. Belediye otobüsleri ve işyerlerini ateşe veren göstericiler polisle çatıştı. Bir polis açılan ateşle bacağından yaralandı. Eylemlerin devam etmesi üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kurban Bayramı nedeniyle il dışında tatilde olan persenole sabah saat 08.00'da görevlerinin başında olmaları talimatı verdi.

Çok sayıda polis uçak ve otobüslerle İstanbul'a dönerken pek çoğununda dönüş yolunda olduğu belirtildi. Mesainin 12-12'ye alındığı personele SMS mesajlarıyla iletildi. Olay çıkması muhtemel yerlere çevik kuvvetin dışında tatilden dönen polisler de kaydırıldı.  Polislere ikinci bir emire kadar 12-12 mesainin devam edeceği bildirildi.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35