banner39

İsviçre'de Türkçe-Kürtçe Kutlu Doğum etkinliği

Avrupa Peygamber Sevdalıları tarafından İsviçre'nin Basel şehrinde düzenlenen kutlu doğum programı yüzlerce peygamber sevgilisinin katılımıyla gerçekleşti.

Türkiye 08.04.2013, 13:56 11.01.2018, 12:48
İsviçre'de Türkçe-Kürtçe Kutlu Doğum etkinliği

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kutlu doğum programlarının Avrupa ayağında düzenlenen etkinlikler yoğun ve coşkulu katılımlarla sürüyor. İsviçre'nin Basel kentinde bulunan Said-i Nursi Vakfı tarafından peygamber efendimizin mübarek doğumlarının yıldönümü nedeniyle gerçekleştirilen kutlu doğum organizasyonu beklenenin üzerinde bir katılımla gerçekleşti.

İlke Haber Ajansı'nın haberine göre sık sık Salâvatların okunduğu programda bayanlara tahsis edilen bölümün yetersiz kalması nedeniyle ek bir yer tahsis edildi.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan etkinlik Said-i Nursi Vakfı mescidinde imamlık yapan Ahmet Aktaş hocanın selamlama konuşması ile devam etti. Birbirinden farklı renk, ırk ve kültürlere sahip insanların bir araya toplandığı etkinliğe, Ogadenli Müslümanların da ilgi gösterdiği görüldü. Sunuculuğunu Murat Korkut'un yaptığı programda, Said-i Nursi Vakfı adına Yusuf Taşbunar Almanca selamlama konuşması yaptı.

Türkçe ve Kürtçe okunan Mevlid-i Şerif ve Vahdet ilahi grubunun peygamber efendimiz üzerine bestelenmiş birbirinden güzel eserleri seslendirmesinin ardından mikrofonu alan Dua yayıncılık ve Doğruhaber Gazetesi yazarlarından M. Ali Gönül, Hz. Peygamber'in (sav) güvenilirliği, eminliği ve ahlakını örneklendirerek anlattı.

M. Ali Gönül'ün konuşmasını tamamlamasının ardından mikrofonu alan Said-i Nursi Müjde Kız Çocuk İlahi Grubu, 'Benim Canım Muhammed'im, Alemlere Nur Efendim' isimli ilahiyi seslendirdi.

SİYER VE ŞİİR YARIŞMASI

Demirtaş'ın konuşmasının ardından Basel Said-i Nursi Vakfı'nın düzenlediği ödüllü Siyer, Makale ve Şiir yarışmalarında dereceye girenlerin isimleri açıklandı. Dereceye giren tüm yarışmacılara çeşitli hediyeler verildi. Hediyeler içinde Hac, umre, bilgisayarlar ve kitaplar yer aldı.

TİYATRO GÖSTERİSİ

Siyer, Makale ve Şiir yarışmalarının birincileri ve hak kazandıkları ödüllerin açıklanmasından sonra, Basel Said-i Nursi Vakfı Gençliği Tiyatro Grubu'nun büyük bir özveriyle hazırladığı, sahabelerin Habeşistan hicretini konu alan tiyatro gösterimi sahnelendi. Salonda büyük bir ilgi ve dikkatle izlenen tiyatro gösterisinin ardından tekrar mikrofonu alan Vahdet ilahi grubu Türkçe ve Kürtçe dillerinde ilahiler seslendirdi.

1 MİLYON SALAVAT

Program'ın düzenlenmesine 1 ay kala Vakıf gönüllülerinin başlattığı salavat kampanyası sonucu 4 milyon salavat-ı şerife, 8 bin İhlas 30 bin zikrullah, yaklaşık 500 Yasin ve birçok hatmi şerifin okunduğu anonsu yapıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?