banner39

Kılıçdaroğlu'ndan vatandaşa hukuksuz SMS

Kılıçdaroğlu vatandaşların borçlarını sileceğine dair vatandaşa SMS yolladı. AK Parti cephesinden bu hukuksuz SMS'e tepki gösteriliyor.

Türkiye 26.05.2023, 10:49 26.05.2023, 19:39
Kılıçdaroğlu'ndan vatandaşa hukuksuz SMS

Kılıçdaroğlu'ndan vatandaşa hukuksuz SMS! AK Parti'den 'dolandırıcılık' uyarısı

7'li koalisyonun cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşlara, 'Kredi kartı borçlarınızı, devletimizin hazinesi, bankalardan devralacak' yazılı hukuksuz bir SMS gönderdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ise gönderilen mesaj üzerine uyarılarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Seçimleri İkinci Tur Oylaması'na 2 gün kalmışken Kemal Kılıçdaroğlu, hukuksuz bir harekete imza attı. Kılıçdaroğlu, vatandaşların cep telefonlarına, kredi kartları borçlarını çözeceğini söylediği bir kısa mesaj gönderdi.

VATANDAŞLARIN KİŞİSEL VERİLERİ HİÇE SAYILDI

Vatandaşların kişisel verilerinin korunmasını hiçe sayarak, bankalar yoluyla almış olduğu numaralarla gönderilen SMS sosyal medyada tepki çekti. TCK'nın 136. maddesinde bulunan "Verileri Hukuka Aykırı Olarak Verme veya Ele Geçirme" suçunu aleni bir şekilde kullanan Kemal Kılıçdaroğlu'na, AK Parti'den tepki geldi.

HAMZA DAĞ'DAN DOLANDIRICILIK UYARISI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP Genel Başkanı ve 7'li koalisyonun cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun vatandaşlara gönderdiği SMS'e göndermede bulundu.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kendini siyasetçi olarak tanıtıp çeşitli vaatler karşılığında dolandırmaya çalışan şahıslara karşı vatandaşlara uyarılarda bulundu.

AK Partili Dağ, şu ifadeleri kullandı: "Sizleri telefonla arayarak veya SMS atarak kendilerini cumhurbaşkanı adayı, siyasetçi, parti genel başkanı olarak tanıtıp, hesabınıza karşılıksız para yatıracağını, kredi kartı borçlarınızı sileceğini söyleyerek sizi dolandırmaya çalışan şahıslara inanmayınız."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?