banner15

Kurtulmuş: Herkes sözlerine dikkat etmeli

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, muhaliflerden sözlerini tartmaları gerektiğini söyledi.

Kurtulmuş: Herkes sözlerine dikkat etmeli

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, istişare görüşmelerinin fevkalade verimli geçtiğini belirtti. Yola nasıl devam edeceklerinin kararını en kısa sürede açıklayacaklarına işaret eden Numan Kurtulmuş, "Kimin ne kadar gücü olduğuna milet karar verir." dedi.

SP lideri, Genel İdare Kurulu, il başkanları ve belediye başkanları ile istişarelerin ardından yazarlar ve Sivil toplum Kuruluşları (STK) ile görüşmek üzere İstanbul'a geldi. Kurtulmuş'u Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda partililer karşıladı. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Numan Kurtulmuş, bütün görüşmelerin ardından karar oluştuğu zaman, medya ve kamuoyu ile teferruatlı şekilde paylaşılacağına dikkat çekti. Kurtulmuş, "Görüşmelerimiz fevkalade verimli geçiyor. Herkes gönlündeki zihnindekini bizlerle paylaşıyor. Çok önemli bir karar" diy ekonuştu.

Fatih Erbakan'ın tabanda karşılıklarının olmadığı sözleri hatırlatılan Numan Kurtulmuş, şunları söyledi; "Ben siyasi hayatım boyunca hiç kimse ile polemik yapmadım. Hiç kimseye cevap vermedim. Bu süreçlerde başından beri şunu söylüyorum. Herkes söylediği söze dikkat etmek zorundadır, durumundadır. Üslubunu, söylediği sözlerin nereye gittiğini iyi tartmak zorundadır. Çünkü hayat sadece politikadan ibaret değil. İnsanların geçmiş hukukları kardeşlikleri dostlukları var. Bunları da düşünerek herkesin konuşması lazım. Kimin ne kadar gücü olduğuna millet karar verir. Siyasette belirleyici olan milletin kendisidir. Bunun dışında hiç kimsenin oturduğu yerden siyaseti belirleme gücü yoktur."

HER ŞEY MİLLETİN GÖZÜ ÖNÜNDE CEREYAN ETTİ

Kurtulmuş, SP'nin kayyuma devrine ilişkin de her şeyin kamuoyunun gözü önünde cereyan ettiğini ifade etti. Kendilerine karşı daha kongre salonunda başlayarak alışık olmadıkları şekilde olağan dışı bazı fevri hareketler yapıldığını hatırlatan SP lideri, "Hemen ertesi gün imza toplama kampanyası yapıldı. İftarlar basıldı. Partimizin yöneticilerine karşı fiili saldırılarda bulunuldu. 14 tane dava açıldı. Bu soruyu bana değil bu işleri yapanlara soracaksınız. Biz bu süreci başından beri soğukkanlı, vakur bir şekilde yürüttük ve yürütmeye devam ediyoruz. Biz SP yöneticilerinin görevi; derlenmeyi, toparlanmayı, birliği, bütünlüğü sağlamaktır. Onun için 'iddiası olan toparlar ihtirası olan dağıtır' sözünü başından beri söylüyoruz. Hiçbir şey gizli kapaklı kalmadan bütün çıplaklığıyla milletin gözü önünde oldu. Dolayısıyla bu konudaki takdir milletimizindir." izahını yaptı.Kurtulmuş, 'Başbakan Numan' sloganları arasında aracına binerek havalimanından ayrıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2010, 14:48
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48