Maaşlarını alamayan otel çalışanları yol kapattı

Alanya'da iki aydır maaşlarını alamayan işçiler karayolunu trafiğe kapatarak eylem yaptı

Maaşlarını alamayan otel çalışanları yol kapattı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Alanya'da maaşlarını iki aydır alamadıklarını öne süren otel çalışanları, D400 Karayolu'nun bir şeridini trafiğe kapattı.

Mahmutlar beldesindeki 4 yıldızlı bir otelin çalışanları, iki aydır maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle D400 Karayolu'nda toplandı. Karayolunun bir şeridine masa koyan otel çalışanları, yolu kısmen trafiğe kapattı. Uyarılara rağmen eylemlerine devam eden otel çalışanları ile jandarma arasında tartışmalar yaşandı. Eylemlerine bir süre devam eden çalışanlar, daha sonra masayı kaldırarak yolu trafiğe açtı.

Manavgat ilçesine bağlı Kızılot beldesindeki Syedra Club Kızılot Hotel'in Genel Müdürü Reyhan Kale, gazetecilere yaptığı açıklamada, çalışanların en az iki aylık alacakları olduğunu söyledi. Kale, "Çalışanlar zor durumda. Evine, köyüne gidemeyecek haldeler. Hiçbir yetkili ve işletme sahibi ortada yok" dedi.

- "Ekmek bile misafirlerin önüne gelmedi"

Otelde konaklayan 300'ün üzerindeki yerli ve yabancı turist de acenteler tarafından otobüslerle alınarak başka otellere yerleştirildi. Bahtiyar Lata isimli tatilci, Münih'ten tatile geldiğini belirterek, otelde yaşadıkları sıkıntılara başta ses çıkarmadıklarını anlattı.

Lata, "İlk başta hoşgörüyle karşıladık. Her şey güzel gidecek diye bekledik. Memleketimizdeyiz diye alttan aldık. Alman, Rus müşterileri de kendimiz idare etmeye çalıştık. Ancak herşey daha kötüye gitti. En basitinden bir ekmek bile misafirlerin önüne gelmedi" dedi. 

Otel çalışanları, açıklamasının ardından dağıldı.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2013, 16:12
banner53
YORUM EKLE

banner39