Malatya 'darbecilerin' pilot ili olmuş

Nimet Baş, darbecilerin toplumsal mühendislik uygulamasının pilot ilinin Malatya olduğunu söyledi

Malatya 'darbecilerin' pilot ili olmuş

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu Başkanı Nimet Baş, Malatya'nın darbelerin hazırlığındaki zihinsel, psikolojik altyapının, toplumsal mühendislik uygulamasının pilot ili olduğunu belirterek, ''Bütün bunlara rağmen, birbirine, değerlerine bağlı, inançlı bir toplum Malatya. Bütün bu sınavlardan da çok başarıyla çıkmış'' dedi.

Malatya Belediyesi'nce düzenlenen ''28 Şubat Süreci ve Malatya'' konulu konferansa katılmak üzere kente gelen Baş, Aktif Kadınlar Derneği'ni (AKAD) ziyaret etti.

Burada gazetecilerin sorularını da cevaplayan Baş, Darbe Komisyonu'nun raporunu tamamlamasının ardından ilk kez bir ili ziyaret ettiğini ve bunun anlamlı olduğunu dile getirerek, şöyle konuştu:

''1978 yılında Malatya Belediye Başkanı Hamit Fendoğlu'nun suikastıyla başlayan ve pek çok olayda pilot olarak seçilmiş, terörize edilmiş bir bölgedir. Bir şekilde kozmik odalarda üretilen, Türk toplumunu birbirine düşman eden, hem de bunları yaparken resmi ideoloji, milli birlik ve beraberlik adına yüzlerce yıldır aynı topraklarda inşa etmeye çalıştığımız barışı ve huzuru zedeleyen meselelerde Malatya çok öncelikli ve özellikli ele alınmış. Dolayısıyla belli çatışmaların körüklenmesine elverişli hale getirilmiş ve buradan çıkan hadiselerle darbelere zemin hazırlanmış. Yani darbelerin hazırlığındaki zihinsel, psikolojik altyapının, toplumsal mühendislik uygulamasının pilot ili olmuş Malatya. Bütün bunlara rağmen, birbirine, değerlerine bağlı, inançlı bir toplum Malatya. Bütün bu sınavlardan da çok başarıyla çıkmış. Ben de bu toplantının burada başlamasından çok memnunum.''

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2013, 14:34
banner53
YORUM EKLE

banner39