banner39

banner35

MEB: 15 Nisan'dan itibaren uzaktan eğitime geçiliyor

Vaka sayılarının artışıyla beraber yeni alınan önlemler çerçevesinde okullarda yeniden uzaktan eğitim dönemi başlıyor. 15 Nisan'dan itibaren başlayacak olan uzaktan eğitimden 8. ve 12. sınıflarla beraber okul öncesi kurumlar muaf olacak.

Türkiye 13.04.2021, 20:29 18.04.2021, 08:37
MEB: 15 Nisan'dan itibaren uzaktan eğitime geçiliyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademelerde, 15 Nisan'dan itibaren uzaktan eğitime geçileceğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, ülke genelinde uygulanan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda yapılan değerlendirmeler sonucunda, yüz yüze eğitimden, uzaktan eğitime geçiş konusunda bazı yeni kararların alındığı hatırlatıldı.

Bu çerçevede ilkokullarda, ortaokullarda (8. sınıflar hariç) ve liselerde (12. sınıflar hariç) tüm sınıf düzeylerinde tam zamanlı uzaktan eğitime geçileceği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"8. ve 12. sınıflar yüz yüze eğitime devam edebileceklerdir. 8 ve 12. sınıflar ile mezunlara yönelik düzenlenen destekleme ve yetiştirme kursları ile takviye kurslarına cumartesi ve pazar günleri de dahil devam edilecektir. Okul öncesi eğitim kurumları yüz yüze eğitime mevcut şekilde devam edeceklerdir. Okullarımızın gerekli hazırlıkları yapabilmesi için yeni kararlar, 15 Nisan 2021 Perşembe gününden itibaren uygulanmaya başlanacaktır."

Kaynak: AA
Yorumlar (1)
Meral 1 yıl önce
2. Sınıflar da uzaktan eğitim e geçiyor lar mi yarin
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?