banner39

banner35

Meclis'te İslamofobi komisyonu toplandı

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan, Batı Ülkelerindeki İslam Düşmanlığını İnceleme Alt Komisyonu biraraya geldi

Türkiye 27.04.2016, 12:44 27.04.2016, 13:02
Meclis'te İslamofobi komisyonu toplandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Batı Ülkelerindeki İslam Düşmanlığını İnceleme Alt Komisyonu, çalışma usul ve takvimini görüştü.

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan, Batı Ülkelerindeki İslam Düşmanlığını İnceleme Alt Komisyonu, AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, başkanlığında toplandı.

Komisyon, çalışma usul ve takvime ilişkin hazırlanan taslağı ele aldı.

Komisyon Başkanı Yavuz, İslam düşmanlığının derin bir konu olduğunu, bu nedenle ciddi bir çalışma yaparak, ayrıntılı bir rapor hazırlamayı planladıklarını ifade etti.

Yavuz, batıda yabancı düşmanlığı ile İslam düşmanlığının bulunduğuna dikkati çekti.

MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, yapılacak araştırmalarda, Diyanet İşleri Başkanlığının çalışmalarından yararlanılabileceğini, hatta çalışmalara, kurumun ilgili birim temsilcilerinin dinlenmesi ile başlanabileceğini kaydetti.

AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, bu konuda yeterince akademik ve saha çalışmasının bulunduğunu, kendilerinin somut verilerden hareket ederek, bu mesele ile ilgili çabayı bir adım ileriye taşıyacak yol haritası çizmeleri gerektiğini vurguladı.

Milletvekillerinin önerilerinin ardından komisyon, önümüzdeki günlerde ilgili kurumların dinlenmesine başlanmasını kararlaştırdı.

Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?