banner15

Mevlid kandili arefesinde hüznü yaşamak..

Mevlid Kandili arefesinde menfur bir saldırı milletimizi derinden yaraladı.Şehitlerimize Rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Allah birliğimizi daim etsin, Peygamberimize(as) layık ümmet olabilmeyi nasip etsin.

Mevlid kandili arefesinde hüznü yaşamak..

Erhan Erken / Genel Yayın Yönetmeni

10 Aralık akşamı İstanbul’da yeni bir terör saldırısı ile sarsıldık. Büyük çoğunluğu polis olan 38 vatan evladı bombalı saldırılarda Hakkın Rahmetine kavuştular. İnşallah bu kahraman yavrularımız şehitlik makamına ulaşmışlardır.

Türkiye’de meydana gelen bu tip saldırıların bir görünen failleri oluyor bir de arka planlarında onları azmettiren kesimler bulunuyor. Hepsinin ayrı ayrı büyük ve küçük hedefleri var.

Fakat tüm bu kesimlerin üzerinde ittifak ettikleri en önemli hedefleri muhakkak ki bu ülkenin tarihiyle, coğrafyasıyla barışık ve kendi medeniyetiyle ilişkili bir pozisyonda bulunmasını engellemek. Bu alanda atacağı adımlara sekte vurmak. Birlik ve beraberlik içinde geleceğe bakabileceği bir zeminin oluşmasına mani olmak.

Tüm bu kalleşçe saldırılar tabiidir ki hepimizi menfi manada etkiliyor ve morallerimizi bozuyor. Ama bir başka açıdan bakıldığında da çalışma azmimizi arttırması gerekiyor. İlave olarak kardeşliğimizi daha fazla derinleştirme ve geliştirmemiz gerekiyor ki enerjimizi birbirimize karşı değil de ülke düşmanlarına karşı kullanabilelim.

Peygamber Efendimiz ( as)’in doğumunu kutladığımız bu Mevlid gecesinde Allah ( cc) bizleri birlik ve beraberlikten ayırmasın. Peygamberimize (as)  layık bir ümmet olabilme yolunda sarsılmaz bir irade versin.

Allah (cc)dünkü saldırıda vefat eden evlatlarımıza Rahmet eylesin. Yaralılara da acil şifalar nasip etsin. Şehitlerin ve yaralıların yakınlarına sabırlar bahşetsin

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2016, 20:42
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48