MHP'li Yeniçeri: Katillerle sözleşme yapılmaz

MHP'li Yeniçeri, ''Bedeli ne olursa olsun şehit katilleriyle sözleşme yapmak doğru değil'' dedi

MHP'li Yeniçeri: Katillerle sözleşme yapılmaz

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, bedeli ne olursa olsun "şehit" katilleriyle sözleşme yapmanın doğru olmadığını belirterek, ''Vatana kast edenlerle vatan pazarlığı yapmak, herhangi bir vatanseverin yapacağı iş değildir'' dedi.

Yeniçeri TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, İmralı'ya yapılan ikinci ziyarete ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Hükümet'in seçtiği İmralı heyetindeki üç BDP'linin kılık, kıyafet ve duruşlarıyla verdiği mesajın ilginç olduğunu ifade eden Yeniçeri, ''Sanki müebbet hapse mahkum bir katliamcı başının ziyaretine değil de bir devlet başkanının huzuruna çıkan protokol heyeti gibiydiler'' diye konuştu.

Yeniçeri, Hükümet'in, BDP'lilere bu izni vererek, resmen Türkiye Cumhuriyeti'nin idari yapısını, kimliğini, anayasasını ve coğrafyasını terörist başının görüş ve düşüncelerine açtığını iddia ederek, İmralı'daki müebbette hükümlü teröristin, AK Parti tarafından Türk siyasetine fiilen taşındığını savundu.

Hükümet ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, bütün umudunu İmralı'daki katliamcı başına bağladığını, AK Parti'li yetkililerin can kulağıyla İmralı'dan gelecek habere kilitlendiğini iddia eden Yeniçeri, bedeli ne olursa olsun şehit katilleriyle sözleşme yapmanın doğru olmadığını kaydetti. Yeniçeri, vatana kast edenlerle vatan pazarlığı yapmanın, herhangi bir vatanseverin yapacağı iş olmadığını ifade etti.

Yeniçeri, Erdoğan'ın, hem ''Kürt, Türk, Çerkez, Gürcü, Laz'' kelimelerini ağzından bırakmadığını hem de etnikçiliğe karşı olduğunu söylediğini belirterek, Erdoğan'ın etnik ırkçılık yaptığını öne sürdü.

Türk milliyetçiliğini ayaklar altına almanın, aynı zamanda Müslümanlığı da ayaklar altına almak anlamına geldiğini kaydeden Yeniçeri, Türk milliyetçiliğini ayak altına almaya kalkışanların, tarih boyunca hep ayak altında kaldığını söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 16:14
banner53
YORUM EKLE

banner39