banner39

MotoBosna, ilk sınırı aştı | FOTO

Srebrenitsa katliamının yıl dönümünde Bosna’daki anma törenlerine katılacak olan MotoBosna ekibi, İHH İnsani Yardım Vakfı’nın organizasyonunda İpsala Gümrük Kapısı’ndan geçerek Yunanistan’a giriş yaptı.

Türkiye 10.07.2017, 10:23 10.07.2017, 10:23
MotoBosna, ilk sınırı aştı | FOTO

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile PTT'nin de destek verdiği MotoBosna organizasyonu, Srebrenitsa katliamını gündeme getirmek ve anma törenlerine katılmak için yola çıktı.

İPSALA'DAN GEÇİŞ

Sakarya'da Dünya Motosiklet Şampiyonu Kenan Sofuoğlu’nun katılımı ile yola çıkan motorize ekip, ertesi gün İstanbul Fatih Camii'nde yapılan basın açıklamasının ardından Edirne’ye ulaştı. İpsala’da ilçe belediyesinin misafiri olarak spor salonunda bir gece konaklayan ekip daha sonra da İpsala Gümrük Kapısı’ndan geçerek Yunanistan’a ulaştı.

Selanik üzerinden Üsküp’e, oradan Prizren’e geçecek olan ekip, İşkodra’yı aşarak önce Podgorica’ya sonra da Bosna’ya ulaşacak.

15 TEMMUZ'DA DÖNÜŞ

Konvoy, 11 Temmuz'daki Srebrenitsa anma programına katıldıktan sonra hain darbe planının yıldönümü olan 15 Temmuz günü İstanbul’a dönecek ve yapılacak olan etkinliklere katılacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?