Müftü kahvehanelerde tebliğ yapıyor

Mersin'in Erdemli ilçesinde müftülük tarafından kahvehanelerde sohbet programları düzenleniyor

Müftü kahvehanelerde tebliğ yapıyor

Erdemli ilçesinde müftülük tarafından kahvehanelerde sohbet programları düzenleniyor.

Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, beraberindeki imam hatiplerle kahvehanelerdeki vatandaşlarla bir araya gelerek, İslam dininin gereklerini anlatıyor.

Türkmenoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, camilerde vaazlar verilerek halkın aydınlatılmaya çalışıldığını, ancak bunun yeterli olmadığını söyledi.

Dini daha iyi anlatma adına müftülük olarak ''kahvehane sohbetleri'' düzenlemeye karar verdiklerini belirten Türkmenoğlu, ''Kahvehaneler insanların zaman geçirmek dostlarla sohbet edip, kitap gazete okudukları mekanlar. Biz de bunu göz önüne alarak kahvehane sohbetleri yapmaya başladık. İnsanların sorunlarına yardımcı olmak istiyoruz. Bu sorunlar maddi ve manevi problemler olabilir. Maddi sorunları bir şekilde insanlar aşıyor. Fakat manevi sorunlar bir türlü çözülemiyor. Bu nedenle kahvehaneler birer sohbet ve dertleşme yerleridir ve buranın önemi büyüktür'' diye konuştu.

Türkmenoğlu, özellikle ailevi sorunların çok yaygın olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

''Bizlerin aile içi iletişim hususunda kanayan bir yarası var. Bu yarayı bir an önce iyileştirmemiz gerekiyor. İnsanlar birbirlerini dinlemiş olsalar, bu sorunların hiçbiriyle karşılaşmazlar. Huzurlu ve geleceğe umutla bakan bireylerin yetişmesi için aile reislerinin mutlaka günde bir saat çocuklarına zaman ayırması gerekiyor. İyi bir evlat yetiştirmek istiyorsak onlara zaman ayıralım ve onların problemlerini çözmelerine yardımcı olalım. Ailemizle birlikte olmak için kahvehaneye bir saat geç gidelim.

Kaynak: AA 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2013, 13:30
banner53
YORUM EKLE

banner39