Öcalan'ın mektubu Barzani'de

Abdullah Öcalan'ın mektubu, milletvekilleri Leyla Zana ve Sırrı Süreyya Önder tarafından Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'ye verildi.

Öcalan'ın mektubu Barzani'de

Diyarbakır bağımsız milletvekili Leyla Zana ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul milletvekili Sırrı Süreyya Önder, PKK'nın İmralı Cezaevi'ndeki lideri Abdullah Öcalan'ın Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'ye yazdığı mektubu muhatabına verdi.

Zana ve Önder, mektubu ulaştırmak için dün akşam saatlerinde Erbil'e gitmişti. İki milletvekili'nin Barzani ile yaptığı görüşmenin ve mektubun içeriği kamuoyuna açıklanmadı.

Bununla birlikte, mektubun; toplanması defalarca ertelenen Kürt Konferansı'nın tarihinin belirlenmesi için yazıldığı düşünülüyor.

İki milletvekili, 25 Ocak'ta Öcalan'la, İmralı Cezaevi'nde görüşmüş; PKK lideri, Kürt Konferansı'nın yapılması önünde hayati bir engel görmediği mesajını vermişti.

Öcalan ile görüşmenin ardından Al Jazeera'ya konuşan HDP'li Sırrı Süreyya Önder de Kuzey Irak temaslarından Kürt konferansının tarihini netleştirerek dönmek istediklerini söylemişti.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2014, 16:43
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35