banner39

Öğrenciler üniversitelerdeki gerginlikten rahatsız

Anadolu Öğrenci Birliği, İÜ ve Dicle Üniversitesi'ndeki gerilimle çözüm sürecinin zedelenmeye çalışıldığını açıkladı

Türkiye 18.04.2013, 14:48 18.04.2013, 14:48
Öğrenciler üniversitelerdeki gerginlikten rahatsız

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Çözüm süreciyle ilgili yürütülen çalışmalar sırasında başta Dicle Üniversitesi ve diğer bazı üniversitelerde yaşanan olaylar, İstanbul'da protesto edildi. Gençlik birlikleri ortak bir basın açıklaması yaparak, son olarak İstanbul Üniversitesi'nde yaşanan şiddet olayları ile çözüm sürecinin zedelenmeye çalışıldığını açıkladı.

Fatih'te Saraçhane Parkı'nda toplanan 30 kişilik öğrenci grubu, üniversitelerde yaşanan şiddet olaylarını kınayan bir basın açıklaması yaptı. Bazı öğrenci ve gençlik derneklerinin destek verdiği açıklamada üniversitelerdeki olayların çözüm sürecini engellemeye yönelik olduğu dile getirildi.

Basın açıklamasını okuyan Anadolu Öğrenci Birliği üyesi Eren Karadeniz, çözüm çabalarının Türkiye'nin her yerinde sağlanmaya çalışıldığı bir dönemde kendilerini adalet, eşitlik, özgürlükçü olarak tanıtan, ancak İslamı her zaman karşılarına alan bazı marjinal sol grupların bu olaylar üzerinden Müslümanları hedef aldığını söyledi. Özkaradeniz, amacı belli bu çıkışların provakasyon amaçlı olduğu ve amacın çözüm sürecini sekteye uğratmak olduğunu bildiklerini belirterek, gençlerin içine çekilmeye çalışıldığı derin girdabın farkında olduklarını söyledi.

Açıklamada ayrıca, tezgahlanan oyunların birlik ve kardeşlik ruhuyla bozulabileceğini inandıklarını belirten grup üyeleri, basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldı.

banner53
Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?