Palandöken'de kar 88 santim

Doğu Anadolu'da gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 13 dereceyle Kars'ta ölçüldü, 56 köy yolu ulaşıma kapandı. Palandöken'de kar kalınlığı 88 santim oldu

Palandöken'de kar 88 santim

Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 13 dereceyle Kars'ta ölçüldü. Bölgede 56 köy yolu ulaşıma kapandı.

Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Orta Akdeniz üzerinden gelen alçak basınç sisteminin etkisi altına giren Doğu Anadolu Bölgesi'nde aralıklarla kar yağışı etkili oluyor.

Bölgede gece ölçülen en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında olmak üzere Kars'ta 13, Ağrı'da 10, Erzurum'da 5, Ardahan'da 4, Erzincan'da 2, Iğdır'da 1 derece olarak ölçüldü.

Günün en yüksek hava sıcaklıklarının ise Ağrı ve Kars'ta sıfırın altında 1, Ardahan'da sıfır, Erzurum'da 3, Erzincan'da 6, Iğdır'da 8 derece olması bekleniyor.

Özellikle yüksek kesimlerde görülen yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Erzurum'da 43, Kars'ta 8 ve Ağrı'da 5 olmak üzere toplam 56 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi'ne bağlı ekipler, köy yollarının ulaşıma açılması için karla mücadele çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor.

Bu arada, son ölçümlere göre kar kalınlıkları Ağrı'da 54, Ardahan'da 29, Erzurum'da 23, Kars'ta 14, Palandöken Kayak Merkezi'nde ise 88 santimetre.

Meteoroloji yetkilileri, bölgede çığ tehlikesi, don ve buzlanmaya karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda vatandaşlara uyarıda bulundu.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 16:14
banner53
YORUM EKLE

banner39