banner15

PKK Cizre'de hastaneyi vurdu

PKK'nın Cizre'de düzenlediği roketli saldırıda devlet hastanesinin diyaliz ünitesi ve morgu büyük zarar gördü

PKK Cizre'de hastaneyi vurdu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Şırnak'ın Cizre ilçesinde devlet hastanesine giden polis panzerine PKK'lıların düzenlediği roketatarlı saldırıda, roket hastanenin diyaliz ünitesi ve morguna isabet etti. Saldırıda yaralanan almazken, diyaliz ünitesi ile morgda hasar meydana geldi. Polisin, PKK'lıları yakalamak için düzenlediği operasyonda çatışma çıktı.

Yasef Mahallesi'nde devriye görevi yapan polis aracına teröristlerce uzun namlulu silah ve roketatarla saldırı düzenlendi. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı.

Saldırıda teröristlerin attığı roketatar mermisi, Cizre Devlet Hastanesinin diyaliz servisine isabet etti. Saldırıda can kaybı ve yaralanan olmazken, binada hasar oluştu.

Diyaliz servisindeki 13 hasta ve sağlık personeli ile morgun önünde yakınlarının cenazesini almak için bekleyen vatandaşlar büyük panik ve korku yaşadı. Saldırı nedeniyle hastanenin acil servisi geçici olarak kapatıldı.

Olay yerinden kaçan teröristlerin yakalanması için operasyon başlatıldı.

ŞEMDİNLİ'DE DE HASTANE HEDEF OLMUŞTU

PKK, daha önce de Şemdinli'de bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda birçok işyeri ve hastanenin hasar görmesine neden olmuştu.

13 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ

Genelkurmay Başkanlığından, Hakkari'nin Şemdinli kırsalındaki operasyonda 11, Şırnak ve Silvan'daki operasyonlarda 2 PKK'lının öldürüldüğünü duyurdu.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, dün Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsalındaki operasyonda PKK'lı 11 kişi tespit edildi. Güvenlik güçleri önce 11 PKK'lıyı ardından da Şırnak ve Silvan'da 2 PKK'lıyı daha etkisiz hale getirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2015, 13:33
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35