Rehine heyeti Erbil'den hareket etti

PKK terör örgütü tarafından değişik tarihlerde kaçırılan kamu görevlilerinin teslim alınması için oluşturulan heyet, Erbil'den teslim alma noktasına hareket etti

Rehine heyeti Erbil'den hareket etti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

PKK tarafından değişik tarihlerde kaçırılan kamu görevlilerinin teslim alınması için oluşturulan heyet, Erbil'den teslim alma noktasına hareket etti.

PKK tarafından değişik tarihlerde Diyarbakır, Van, Muş, Bingöl ve Şırnak'tan kaçırılan kamu görevlilerinin teslim alınması için oluşturulan heyet, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi(IKBY) yetkilileriyle birlikte, Erbil'den konumu açıklanmayan buluşma noktasına hareket etti. Heyetten yapılan açıklamada, güvenlik gerekçesiyle buluşmanın yeri ve zamanı hakkında bilgi verilmeyeceği ve buluşmanın basına kapalı gerçekleştirileceği belirtildi.

TUTANAKLA TESLİM

İddiaya göre, heyet Kürdistan Bölgesel Yönetimi temsilcilerinin gözlemciliğinde önce “Teslim Tebellüğ Tutanağını” imzalayacak.

SINIRDA HEYECANLI BEKLEYİŞ

Bugün Türkiye'de olması beklenen 8 kişi için sınır kapısında İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı başkanlığında bir heyetin beklediği belirtildi. Askerler burada ifadeleri alındıktan sonra ailelerine teslim edilecek ve tahsis edilen helikopterlerle memleketlerine gönderilecek.

HEYETTE KİMLER VAR?

Kaçırılan kamu görevlilerinin teslim alınması için oluşturulan heyette, MAZLUMDER Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Çoban, İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, Diyarbakır Şube Başkanı Raci Bilici, BDP Hakkari Milletvekili Adil Kurt ve Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu da bulunuyor.

 

 

SÜRECEK

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2013, 10:04
banner53
YORUM EKLE

banner39