Rehine krizi bitti; THY bürosu yeniden açıldı

Gösteriler nedeniyle faaliyetlerine ara veren THY'nin Beyrut ofisi, yeniden çalışmaya başladı

Rehine krizi bitti; THY bürosu yeniden açıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye'nin Azez bölgesinde rehin tutulan Lübnanlıların ailelerinin gösterilerine sahne olan ve bu nedenle faaliyetlerine bir süre ara veren Türk Hava Yolları'nın (THY) başkent Beyrut'taki ofisi yeniden çalışmaya başladı.

THY Beyrut Ofisi Müdürü Adil Hamade, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Uzun süre kapalı kaldıktan sonra bugün ofisteki ilk günümüz. Rutin çalışmalarımız eskiden olduğu gibi devam edecek" dedi. Hamade şunları kaydetti:

"Suriye'nin Azez kentinde kaçırılan Lübnanlıların yakınları THY'nin Beyrut ofisi, Yunus Emre Kültür Merkezi ve Türkiye'nin Beyrut Büyükelçiliği önünde sık sık gösteri düzenliyordu. Özellikle THY çalışanları için geçtiğimiz dönem gerçekten zordu. Bu nedenle ofisi yaklaşık 6 ay kapalı tutarak çalışmalarımızı Refik Hariri Havaalanı'ndaki ofisten yapmak zorunda kaldık."

Suriye'de rehin tutulan Lübnanlıların ve Lübnan'da kaçırılan Türk pilotların serbest bırakılmasının ardından zorlu bir safhanın geride kaldığını belirten Hamade, ofisin faaliyetlerinin bir daha kesinti olmaksızın devam etmesini istediklerini kaydetti. 

Lübnan'a gelen Türk turist sayısının artmasını beklediğini ifade eden Hamade, krizin çözülmesinin ardından Beyrut ofisinde alınan yoğun güvenlik önlemlerine de gerek kalmadığını, Lübnan'daki diğer Türk kurumları için de bunun geçerli olduğunu söyledi.

THY'nin Beyrut ofisinde çalışan Reyta Mansur da, "Zorlu bir dönemi geride bıraktık. Bugün daha yoğun bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2013, 17:02
banner53
YORUM EKLE

banner39