Rusya ile Japonya arasında askeri işbirliği

Rusya ile Japonya'nın bölgesel korsancılık faaliyetlerine karşı ortak askeri tatbikat yapılması ve savunma alanında işbirliğinin geliştirilmesi konusunda mutabık kaldıkları belirtildi.

Rusya ile Japonya arasında askeri işbirliği

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Japonya ve Rusya Dışişleri ile Savunma bakanları, bölgesel güvenlik ve askeri konuları ele aldıkları Yüksek Düzeyli Savunma Toplantısı'nda bir araya geldi.

Japonya Dışişleri Bakanı Fumio Kishida ve Savunma Bakanı Itsunori Onodera, Rus mevkidaşları Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov ve Savunma Bakanı Sergei Shoigu ile görüştü.

Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, Rusya ve Japonya arasındaki ilişkilerin yeni bir aşamaya geçtiğinin sinyali niteliğindeki toplantıda iki ülke arasındaki işbirliğinin Asya Pasifik bölgesindeki ortaklıkların güvenlik temelinde yükselmesini sağlayacağını kaydetti.

Bakanların bölgesel korsancılık faaliyetlerine karşı ortak askeri tatbikat yapılması ve savunma alanında işbirliğinin geliştirilmesi konusunda mutabık kaldıkları belirtildi.

Toplantıda özellikle Kuzey Kore'nin nükleer tehditlerine karşı koymak, terör sorunu ve bölgesel güvenlik konularında çözüm bulunması konusunda ortak işbirliğine gidilmesi konusunda mesajlar verildiği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 16:14
banner53
YORUM EKLE

banner39