banner39

'Şehit' babası: İnşallah süreç başarılı olur

Akil İnsanlar Heyeti İç Anadolu Bölgesi Grubu'nun ziyaret ettiği Eskişehirli "şehit" babası: İnşallah terör, son bulur. Bu süreç, başarıya ulaşır

Türkiye 21.11.2013, 18:23 27.04.2013, 18:17
'Şehit' babası: İnşallah süreç başarılı olur

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Akil İnsanlar Heyeti İç Anadolu Grubu Başkanı Ahmet Taşgetiren, grup üyeleri Vahap Coşkun, Doğu Ergil, Erol Göka, Celalettin Can ve Hilal Kaplan, Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda görev yaparken, 2004 yılında terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda Şırnak'ta hayatını kaybeden Astsubay Üstçavuş İsmail Tetik'in (25) Kurtuluş Mahallesi'nde oturan ailesini ziyaret etti.

"Şehit"lerin aynı zamanda annelerine, babalarına ve diğer müminlere şefaat ettiğini anlatan Taşgetiren, "Onların şefaatlerini diliyoruz. Rabbim daha büyük acı göstermesin. Daha önce gittiğimiz illerde şehit ailelerini ziyaret etmeye itina ediyoruz" dedi.

"Şehid"in babası Şakir Tetik ise grubun milletin varlığı ve birliği için çalıştığını belirterek, bu süreci bir "şehit" ailesi olarak canı gönülden desteklediğini kaydetti.

"Şehit" ailesi olarak 9 yıldır acı çektiklerini ifade eden Tetik, şöyle konuştu:

"Benim kan düşmanım dahi bu evlat acısını görmesin. Bu acı, çok zor. Tarif edilemez. İnşallah terör son bulur. Bu süreç, başarıya ulaşır. Keşke bu terör, 2004'te bitseydi de benim yavrum, eşinin ve çocuğunun başında olsaydı. Bu süreç, inşallah başarıya ulaşır. Şehit ailesi olarak bayrak ve memleket için çocuğumuzu şehit verdik."

Tetik, hassasiyetlerine dikkat edildiği müddetçe çözüm sürecine sonunu kadar destek vermeye hazır olduklarını söyledi.

Anne Nurcan Tetik ise terör örgütü ele başı Abdullah Öcalan'ı, Allah'ın adaletine bıraktığını bildirdi.
Grup Üyesi Ergil de terörün şehit ailelerinin acılarıyla siyaset üretenler sayesinde değil, onların aklı sayesinde çözüleceğini vurguladı.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?