banner39

Ses kayıtlarındaki küfürle ilgili yeni gelişme

Basına sızdırılan ses kayıtlarında millete küfür ettiği iddia edilen iş adamının aslında rakiplerine yönelik o çirkin ifadeleri kullandığı ortaya çıktı. Ses kayıtlarını tutan polislerin konuyla ilgil not düştükleri öğrenildi

Türkiye 15.02.2014, 16:52 15.02.2014, 17:18
Ses kayıtlarındaki küfürle ilgili yeni gelişme

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından grup toplantısında yanlış aktarılan "milletin anasına küfür" içerikli ses kaydıyla ilgili gerçek ortaya çıktı. Kayıtları tutan polislerin fezlekeye özellikle düştükleri notta, "(rakip firmaları kastettiği değerlendirilmektedir)" denildiği öğrenildi.

25 Aralık soruşturmasıyla ilgili savcıların hazırladığı fezlekede, o küfürün rakip firmalara yapıldığı yazılıyor. Bilindiği gibi medyada o konuşmanın öncesi ve sonrası verilmemiş sadece küfür kısmı aktarılmıştı. Hürriyet gazetesi yazarı Akif Beki, bugünkü yazısında Cengiz'in konuşmasının yer aldığı fezlekenin o bölümünü köşesine taşıdı.

"(...)Havuz soruşturmasında adı geçiyor diye, işadamı Mehmet Cengiz’i ibretiâlem için recmetmek mi istiyorsunuz?
Buyurun, geri kalmayın...
Fakat önce, elinizdeki korsan fezlekede neden şöyle yazdığını bir zahmet bana da izah edin:
“... Bu  milletin a...na koyacağız sen merak etme (rakip firmaları kastettiği değerlendirilmektedir)...”
Yani telekulakçılar bile insafa gelmiş, bir parantez açıp o sinkaflı sözlerin muhatabının aslında millet olmadığını belirtme gereği duyuyor.
Size ne oluyor ki insafı, izanı bir kenara bırakıp Allah yarattı demeden girişiyorsunuz adama?
Onu hapse atmak isteyen polis ve savcı kadar da mı empati yeteneğiniz yok!..."

KILIÇDAROĞLU İFADELERİ DEĞİŞTİRİP AKTARDI

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ses kayıtlarını partisinin grup toplantısında okurken, "o iş adamı Türk milletinin anasına küfretti" diyerek, hükümete ve Başbakan Erdoğan'a yüklenmişti.

Kılıçdaroğlu şunları söylemişti: Öyle bir noktaya geldi ki yandaş gazetenin genel yayın yönetmeni Halkbank genel müdürünü arayarak “Süleyman 2 milyon gönder bunların paralarını vereceğiz” dedi. En sonunda çıkıp bu milletin anasını belleyeceğiz dediler. Buradan tüm vatandaşlarımıza sesleniyorum. Bunu sindiriyorsanız 30 Mart geliyor gidin oyunuzu verin… Hayır ‘benim annem çok değerlidir, benim anneme kimse söz söyleyemez’ diyorsanız sizin ananıza küfür edene ders vereceksiniz.

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?