banner15

Şırnak'ta mayınlı saldırı

Şırnak'ta askere düzenlenen mayınlı saldırıda bir asker hayatını kaybetti. Dicle'de ise sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Şırnak'ta mayınlı saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Şırnak’ın Uludere ilçesinde teröristlerce mevziye döşenen mayının patlaması sonucu bir asker hayatını kaybetti.

Uludere ilçesi Karaçalı üs bölgesinde meydana gelen olayda mevziye PKK tarafından daha önceden yerleştirilen mayın, infilak etti.

Olayda, 1 uzman çavuş hayatını kaybetti. Uzman çavuşun cenazesi helikopterle Şırnak 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’na getirildi.

Olayın ardından bölgeye Skorsky helikopterlerle çok sayıda asker indirilirken, teröristlerin yakalanması için geniş çaplı operasyon başlatıldı.

DİCLE'DE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALDIRILDI

Öte yanan, Diyarbakır’ın Dicle ilçesindeki 22 mahallede ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldı.

Diyarbakır Valiliği, önceki gün Dicle ilçesinin kuzeyi, Kurşunlu, Kırkpınar ve Kayaş mahalleleri ile Görüsedağı Tepe arasında kalan ve toplamda 22 mahalleyi kapsayan alanda ilan edilen sokağa çıkma yasağına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Bölgede askeri operasyonun yapıldığına dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 05 Kasım 2015 Perşembe günü 05.00’den itibaren duyurulan yasaklama kararı 07 Kasım 2015 Cumartesi 10.00’den itibaren kaldırılmıştır. Vatandaşlarımıza, kendi can ve mal güvenliklerinin sağlanması amacıyla uygulanan yasağa riayet etme konusunda gösterdikleri hassasiyet için teşekkür ederiz.”

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2015, 15:41
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35