banner39

Sivas'ın ötesi polemiği bu seçime de damga vuracak

Her seçim öncesi Başbakan Erdoğan ile muhalefet partileri arasında yaşanan 'Sivas'ın ötesi' bu seçimlere de damgasını vuracağa benziyor. Muhalefet liderlerinin Sivas'ın ötesi programı iktidar partisininkine oranla daha düşük yoğunluklu..

Türkiye 21.02.2014, 17:44 21.02.2014, 17:52
Sivas'ın ötesi polemiği bu seçime de damga vuracak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yerel seçimlere 40 gün kala siyasi parti liderlerinin miting takvimleri de belli oldu. Başbakan Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli'nin yerel seçimler için yapacağı miting sayıları yavaş yavaş netleşiyor.

Başbakan Erdoğan'ın 7 il hariç tüm illere gideceği; 51 ilde ise miting yapacağı belirtiliyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da 50 ilde miting yapacağı biliniyor. MHP lideri Bahçeli'nin ise mitinglerden ziyade, il il geziler düzenlemeyi tercih ettiği öğrenildi.

SİVAS'IN ÖTESİ

Başbakan Erdoğan'ın "Sivas'tan öteye gidemiyorlar" diye sık sık eleştirdiği Kılıçdaroğlu ile Bahçeli'nin programında Sivas'ın ötesindeki iller de var; ancak sınırlı sayıda.

Kılıçdaroğlu, Tunceli, Elazığ, Diyarbakır, Gaziantep ve Kars'ta miting yapacağı belirtilirken; geri kalan illere ise uğamayacağı tahmin ediliyor.

MHP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Genel Başkanımızın, yerel seçimin yapılacağı tarih olan 30 Mart'a kadar bütün günleri dolu olacak, il il, ilçe ilçe gezecek." denilse de Bahçeli'nin şimdilik hangi şehirlere gidip hangilerine gitmeyeceği belli değil.

Başbakan Erdoğan ise, Doğu'daki 22 şehirden en az 15'inde miting yapacağı gelen bilgiler arasında.

Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?