Söğütlüçeşme Camii'nde sabaha kadar dua

Kadıköy'deki Söğütlüçeşme Camii'nde, Hz. Muhammed'in doğum saati olarak tahmin edilen 04.00-06.00 arasında "Kutlu Doğum Gecesini İhya Programı" düzenlendi. Sabaha kadar dualar edildi

Söğütlüçeşme Camii'nde sabaha kadar dua

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul'da Kadıköy'deki Söğütlüçeşme Camii'nde, Hz. Muhammed'in doğum saati olarak tespit edilen 04.00-06.00 arasında "Kutlu Doğum Gecesini İhya Programı" düzenlendi.

Kadıköy Müftülüğü'nce Kutlu Doğum Gecesi'ni ihya etmek üzere Söğütlüçeşme Camii'nde düzenlenen programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Görevliler yer olmaması nedeniyle saat 04.00'da caminin kapılarını kapattı.

Farklı makamlarda okunan sala ile başlayan programda toplu olarak "teheccüd" namazı kılındı.

Öncesinde cemaatin de eşlik ettiği Salat-ı Ümmiyelerin okunduğu gece namazının ilk 2 rekatını, bu yılın başında Fas'ta düzenlenen Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nda dünya birincisi olan Kadıköy Osmanağa Camii İmam Hatibi Yaşar Cuhadar kıldırdı.

İlk 2 rekattan sonra Kadıköy Müftülüğü'nün bu gece için oluşturduğu koro, Salat-i Kemaliye okudu. Teheccüd namazının ikincisini ise Fenerbahçe Camii İmam Hatibi Fatih Akman kıldırdı.

Gece namazından sonra Selamiçeşme Camii İmam Hatibi Bilal Arpakuş, koronun tekbirleri eşliğinde geldiği kürsüde Kur'an-ı Kerim okudu. Kur'an-ı Kerim tilavetinden sonra koro, "Muhammed Dünyaya Geldi" ilahisini okudu ve tekbir getirdi.

Fenerbahçe Camii müezzin kayyımı Numan Akbaş'ın Kur'an-ı Kerim tilavetinden sonra koro "Gül Yüzünü Rüyamızda Görelim Ya Resulallah" ilahisini seslendirdi.
İlahiden sonra Zühtüpaşa Camii İmam Hatibi Adem Karabey, Süleyman Çelebi'nin Hazreti Peygamber için yazdığı "Mevlid"in doğum anlamına gelen "Veladet" bahsini söyledi. Bu bölümün ardından yapılan kısa duadan sonra Fikirtepe Merkez Camii Müezzin Kayyımı Kalip Keleş sabah ezanını okudu. Gecenin son duasını tekbirler eşliğinde kürsüye gelen Kadıköy Osmanağa Camii İmam Hatibi Yaşar Cuhadar etti. Programın son ilahileri ise cemaatin de koroya eşlik ettiği "Canım Kurban Olsun Senin Yoluna" ve "Sevdim Seni Mabuduma" oldu.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 16:14
banner53
YORUM EKLE

banner39