Suriyelilerin dramını kısa filmle anlattı

Şanlıurfalı üniversite öğrencisi, Rasulayn bölgesinden Türkiye'ye kaçan Suriyeli bir ailenin yaşadıklarını anlatan kısa metrajlı film çekti

Suriyelilerin dramını kısa filmle anlattı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Şanlıurfalı üniversite öğrencisi, çektiği kısa metrajlı filmle Suriyelilerin yaşadığı dramı anlatıyor. Bülent Akçiçek, gazetecilere yaptığı açıklamada, eğitimine Siirt Üniversitesi Maliye Bölümünde devam ettiğini ve sinemaya ilgi duyduğunu belirtti. Ailesinin Ceylanpınar ilçesinde yaşadığını hatırlatan Akçiçek, sınırda bulunmalarında dolayı Suriyelilerin yaşadığı acıya tanıklık ettiklerini ifade etti. 

Suriyelilerin içinde bulunduğu durumu bütün dünyaya anlatmak amacıyla kısa metrajlı film projesi hazırladığını aktaran Akçiçek, şunları kaydetti:

"Film, insanların üzerinde önemli etki uyandırır ve bu sayede çok sayıda kişiye ulaşabileceğimi düşündüm. İlk olarak senaryo yazdım ve daha sonra bana destek olan 25 arkadaşımla çekimlere başladık. Film, Rasulayn bölgesinden kaçan bir Suriyeli ailenin dramını anlatıyor. Bu çalışmayla savaşın ne kadar kötü olduğunu, herkesin devletinin kıymetini bilmesi gerektiği mesajını vermeye çalıştım."

Çekimleri hazırladıkları özel mekanlarda gerçekleştirdiklerini ve zor koşullar oluşturmaya çalıştıklarını ifade eden Akçiçek, "Kurguda ise özel efektler kullandık. Çünkü filmin inandırıcı olması gerekiyordu" diye konuştu. 

Akçiçek, 40 dakikalık kısa metrajlı filmin yapımcıların dikkatini çekeceğine inandığını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 16:14
banner53
YORUM EKLE

banner39