Tek istedikleri bir üst geçit

Sultangazi'de okullarına gitmek için her gün caddeden karşıya geçmek zorunda kalan ve gerekli önlemin alınmadığını belirten ilköğretim öğrencileri ve veliler, üst geçit yapılması için eylem yaptı

Tek istedikleri bir üst geçit

Sultangazi'de öğrenci ve veliler üst geçit yapılması talebiyle eylem yaptı.

Yunus Emre Mahallesi'nde bulunan Dostluk İlköğretim Okulu öğrencileri ve velileri okulun önünde toplanarak "Üst geçit istiyoruz" ve "Ölmek istemiyoruz" yazılı pankart açtı.

"Annesiz, kardeşsiz kalmak istemiyoruz" ve "Üst geçit istiyoruz" sloganları ve alkışlar eşliğinde, okula gelirken geçmek zorunda kaldıkları Adem Yavuz Caddesi'ne kadar yürüyen grup, caddeyi trafiğe kapatarak bir süre oturma eylemi yaptı.

Burada grup adına basın basın açıklaması yapan Okul aile Birliği Üyesi Yasemin Güngör, 10 Mayıs Cuma günü caddede kaza yaşandığını, beton mikserinin altında kalan 8 aylık hamile bir vatandaşın hayatını kaybettiğini, yanındaki iki çocuğunun da yaralı olarak kaldırıldıkları hastanede tedavilerinin sürdüğünü söyledi.

ARAÇLAR HIZLI GEÇİYOR

Güngör, caddeden okula geçilen kısmın, rampanın sonu olması nedeniyle özellikle büyük araçların çok hızlı geldiğini ve yavaşlamadığını belirterek, cadde üzerinde okul bulunduğuna dair herhangi bir uyarı levhası bulunmadığını dile getirdi.

Uzun uğraşları sonucu yola trafik ışıklarının konulduğunu dile getiren Güngör, şunları söyledi.

"Ancak maalesef hiçbir araç bu ışıkları dikkate almıyor. Burasıyla ilgili imza topladık ancak kimse ciddiye almadı. Ne oldu- 15 öğrencimiz burada sakat kaldı. 3 anne kaybettik, 1 yaşlı amcamız camiye giderken hayatını kaybetti. Biz, buraya üst geçit istiyoruz, araçların geçerken yavaşlamasını ve set yapılmasını istiyoruz. Çok bir şey istemiyoruz. Bu caddeden karşıya geçmek zorunda kalan 600 öğrenci var. Biz çocuklarımızı trafik terörüne kurban vermek için yetiştirmiyoruz Bu caddede kimse kimseye yol vermiyor."

Çocukların da üst geçit taleplerini belirttiği eyleme mahalle halkı da destek verdi.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 16:14
banner53
YORUM EKLE

banner39