Türk pilotlar birkaç saat içinde serbest

Rehine Türk pilot Murat Akpınar ile yardımcısı Murat Ağca'nın birkaç saat içinde serbest bırakılacağı bildirildi

Türk pilotlar birkaç saat içinde serbest

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Lübnan'da kaçırılan Türk pilot Murat Akpınar ile yardımcısı Murat Ağca'nın birkaç saat içinde serbest bırakılacağı bildirildi.

Kaçırılan Türk pilotların serbest bırakılması yönündeki müzakereleri yürüten Lübnan kaynaklarından alınan bilgiye göre, pilotları kaçıranlar, Akpınar ve Ağca'ya kendilerinin birkaç saat içinde serbest bırakılacağı yönünde bilgi verdi.

Türk pilotların serbest bırakalıcağı yönünde hazırlıkların yapıldığı belirtilirken, bu bağlamda Ağca ve Akpınar için yeni kıyafetlerin tedarik edildiği ifade edildi.

Lübnan İçişleri Bakanı Şerbil, dün yaptığı açıklamada, kaçırılan Türk pilotların ise serbest bırakılmasının yakın olduğunu söylemişti.

THY ÖZEL UÇAK HAZIRLADI

Türk Hava Yolları (THY), Lübnan'da kaçırılan pilotlarını ülkeye getirmek için özel uçak hazırladı.

Kaçırılan THY pilotları Murat Akpınar ve Murat Ağca'nın serbest bırakılması konusunda çalışmalar devam ediyor. THY'nin de pilotları getirmek için özel uçak hazırladığı öğrenildi. Lübnan'nın Beyrut Havalimanı'na uçacak olan THY uçağı ve personelinin talimat bekliyor.

Lübnan'da kaçırılan THY pilotlarından Murat Ağca'nın eşi Nur Ağca, pilotların Türkiye'ye dönmesiyle ilgili olumlu sonuçlar beklediğini söyledi. Ağca, "Umudumuz, şimdi kapıdan içeri girmesi. Bir aksilik olmazsa bir iki gün içerisinde çözüme kavuşacak." dedi.

ELAZIĞ'DA HEYECANLI BEKLEYİŞ

Lübnan'da kaçırılan 2 Türk pilotun serbest bırakılacağı yönündeki haberler üzerine, pilot Murat Ağca'nın Elazığ'daki baba evinde heyecanlı bekleyiş başladı.Pilot Ağca'nın babası Zeki Ağca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gece geç saatlerde gelen haberlerle heyecanlandıklarını belirterek, sabaha kadar televizyon başında gelişmeleri takip ettiklerini söyledi.

Kısa zamanda çocuklarına kavuşmayı temenni ettiklerini dile getiren Ağca, "Devletimize, hükümetimize ve herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Pilotun annesi Emine Ağca ise oğlu için yemekler hazırladığını söyledi. Ağca, heyecandan konuşamadığını dile getirdi.

DAVUTOĞLU OLUMLU GELİŞMELER VAR DEMİŞTİ

Lübnan'da otele gidecekleri sırada kaçırılan Türk Hava Yolları pilotları Murat Akpınar ve Murat Ağca ile ilgili Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, pilotların serbest bırakılmasında olumlu gelişmelerin yaşandığını söyledi.

sürecek

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2013, 15:13
banner53
YORUM EKLE

banner39