banner15

Türkiye güreşte yeniden yükseliyor

Güreş Milli Takımı, Dünya Şampiyonası'nı 18, Avrupa Şampiyonası'nı ise 12 yıl aradan sonra üçer altın madalyayla tamamladı

Türkiye güreşte yeniden yükseliyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türk Güreş Milli Takımı Dünya Şampiyonası'nda 18, Avrupa Şampiyonası'nda ise 12 yıl aradan sonra üçer altın madalya kazanarak, eski günlerine dönüş işareti verdi.

Letonya'nın başkenti Riga'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda milli sporcular 3 altın, bir gümüş ve 3 bronz madalyayla Türkiye'ye döndü.

Türkiye, daha önce 2004 yılında Ankara'da gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası'nda 3 altın ve bir bronz madalya elde etmişti.

Milliler bu sonuçla 12 yıl aradan sonra bir şampiyonayı ilk kez 3 altın madalyayla tamamlamayı başardı.

Riga'daki şampiyonada erkekler serbest stil 74 kiloda Soner Demirtaş, kadınlar 75 kiloda Yasemin Adar ve grekoromen stil 130 kiloda Rıza Kayaalp altın madalya getiren isimler oldu.

Ankara'daki 12 yıl önce organize edilen Avrupa Şampiyonası'nda ise erkekler serbest stil 60 kiloda Tevfik Odabaşı, 120 kiloda Aydın Polatçı ve 84 kiloda Gökhan Yavaşer altına madalya kazandı.

DÜNYA ŞAMPİYONASI

Türkiye Güreş Federasyonunun son dönemdeki çalışmaları sonrasında milli takımlarda başarılar art arda geldi.

Avrupa Şampiyonası öncesinde 2015 Kasım'da ABD'nin Las Vegas kentinde düzenlenen Dünya Şampiyonası'nı milli takım 3 altın madalyayla tamamlayarak, 18 yıl önce Polonya ve Rusya'da düzenlenen şampiyonadaki aynı başarıyı yakaladı.

Las Vegas'ta mindere çıkan erkekler serbest stil 125 kiloda Taha Akgül, grekoromen stil 80 kiloda Selçuk Çebi ve grekoromen stil 130 kiloda Rıza Kayaalp altın madalyayla zirveye çıktı.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 12:05
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48