banner39

Vatandaşı yanıltan sigortacılara yaptırım

Yanlış sigorta uygulamalarına doğrudan veya dolaylı sebebiyet veren aracıların geçici olarak faaliyetleri durdurulacak, gerekli görülürse ruhsatları iptal edilecek.

Türkiye 08.01.2016, 11:16 08.01.2016, 11:16
Vatandaşı yanıltan sigortacılara yaptırım

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi
 
Hazine Müsteşarlığının "Yanlış Sigorta Uygulamalarının Tespiti,  Bildirimi, Kaydı ve Bu Uygulamalarla Mücadele Usul ve Esasları Hakkında  Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği" Resmi Gazete'de  yayımlanarak yürürlüğe girdi.
 
Buna göre, yanlış sigorta uygulamalarına doğrudan veya dolaylı  sebebiyet veren aracılar ve teknik personel hakkında işlem yapılabilecek. Sigorta  Acenteleri Yönetmeliği kapsamında sigorta şirketlerince acentelik yetkilerinin  tamamının veya bir kısmının kaldırılması veya acentelik sözleşmelerinin  feshedilmesi hallerinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bildirimde  bulunulması, geçici olarak faaliyetlerinin durdurulması, uygunluk belgelerinin  iptal edilmesi, İcra Komitesince meslekten çıkarılması ve levhadan silinmesi  işlemleri ile Sigorta ve Reasürans Brokerleri Yönetmeliği kapsamında uyarılması,  geçici olarak faaliyetlerinin durdurulması veya ruhsatlarının iptal edilmesi  işlemleri tesis edilebilecek.

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?