banner39

Yağışlar geliyor, sıcaklar düşecek

Meteoroloji'nin verilerine göre, yurdun büyük bir bölümünde yağış beklenirke, sıcaklıklar da düşmeye devam edecek.

Türkiye 22.09.2010, 16:13 22.09.2010, 16:13
Yağışlar geliyor, sıcaklar düşecek

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinde yağış bekleniyor. Bu bölgelerde yağışla birlikte sıcaklar 4-6 derece azalacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış yağışların görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı, kuzey ve iç bölgelerde yağışla birlikte 4-6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Zaman Gazetesi'ndeki habere göre, rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile doğu bölgelerimizde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli (40-50 km/saat) olarak esecek.

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli (40-50 km/saat) olarak esecek. (24)

ANKARA: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (27)

İZMİR: Az bulutlu ve açık geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli (30-40 km/saat) olarak esecek (30)

ADANA: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. (36)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu (33)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (25)

ERZURUM: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (26)

DİYARBAKIR: Parçalı bulutlu, öğle ve gece saatlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (36)

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik) akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli (40-50 km/saat) olarak esecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Afyonkarahisar ve Kütahya çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli (30-40 km/saat) olarak esecek.

AKDENİZ: Az bulutlu, iç ve doğu kesimleri parçalı bulutlu, Isparta, Kahramanmaraş, Adana, Osmaniye ve Hatay çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu, kuzeydoğusu aralıklı, güney ve batısı öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, batısı ile akşam saatlerinden sonra Erzurum, Muş, Bitlis, Van, Şırnak ve Ardahan çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde bölgenin batısı (Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman), gece saatlerinde bölgenin doğusu ile Adıyaman çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

 

 

banner53
Yorumlar (0)
9
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?