Yaralı çocuk için Diyarbakır'a müfettiş gönderildi

Diyarbakır'da miting sonrasında çıkan olaylar sırasında başına gaz kapsülü isabet eden çocuk için İçişleri Bakanlığı tarafından müfettiş görevlendirildi

Yaralı çocuk için Diyarbakır'a müfettiş gönderildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde BDP'nin düzenlediği miting sonrası ortalık karıştı. Polis göstericilere tazyikli su ve biber gazı ile müdahalede bulundu.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Diyarbakır'ın Silvan ilçesindeki BDP mitingi sonrasında çıkan olaylarda 10 yaşındaki Mehmet Ezer'in yaralanmasına ilişkin, "Büyük geçmiş olsun. Söylentiyle hareket etmiyoruz. Tabii neyse ortaya çıkarılacak. Ortaya çıkarıldıktan sonra gereğini yaparız. Bugün müfettişleri gönderdim" dedi.

Seçim çalışmalarına katılmak üzere Erzurum'a gelen Ala, havaalanında partililer tarafından karşılandı.

Burada basın mensuplarının gündeme yönelik sorularını cevaplayan Ala, Silvan'da miting sonrasında çıkan olaylarda 10 yaşındaki Mehmet Ezer'in  yaralanmasıyla ilgili "Müfettişleri gönderdik. Herhangi bir araştırması soruşturması yapılacak. Herhangi bir problem, sorumlular varsa gereğini yaparız" dedi.

Ala, 'Gaz fişeğiyle vurulduğu iddiası var' şeklindeki soruyu, "Büyük geçmiş olsun. Söylentiyle hareket etmiyoruz. Tabii neyse ortaya çıkarılacak. Ortaya çıkarıldıktan sonra gereğini yaparız. Bugün müfettişleri gönderdim" şeklinde cevapladı.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2014, 11:19
banner53
YORUM EKLE

banner39