YÖK'ten pedagojik formasyon açıklaması

Pedogojik Formasyon programları, en geç Aralık 2013'te başlatılıp, yaz dönemi öğretmen atamalarına yetişecek şekilde programların tamamlanması planlanıyor

YÖK'ten pedagojik formasyon açıklaması

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), pedagojik formasyon eğitimi sertifika programlarının en geç Aralık 2013'te başlatılıp, yaz dönemi öğretmen atamalarına yetişecek şekilde tamamlanmasının planlandığını bildirdi. 

YÖK'ten pedagojik formasyon eğitimi sertifika programlarına dair yapılan açıklamada, daha önce 2013-2014 öğretim yılından itibaren pedagojik formasyon eğitimi sertifika programlarına başvurularda akademik ortalamanın yanında ALES sonuçlarının da kullanılacağının duyurulduğu hatırlatıldı. 

ALES sonbahar 2013 başvurularının yarın sona ereceği belirtilerek, söz konusu programlara başvurmak isteyen adayların vakit geçirmeksizin yarın mesai bitimine kadar ÖSYM'ye online olarak başvurularını yapmaları gerektiğine işaret edildi. 

Programla ilgili çalışmaların sürdürüldüğü ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi:

En geç Aralık 2013'te başlatılıp, yaz dönemi öğretmen atamalarına yetişecek şekilde programların tamamlanması planlanmaktadır. Halen Kurulumuzda konuyla ilgili çalışmalar sürdürüldüğünden akademik ortalama ve ALES sonuçlarının katkı oranları ve başvuracak adaylarda aranacak asgari akademik ortalama sınırı ileriki günlerde belirlenmiş olacaktır. Programla ilgili ayrıntılı bilgiler yine önümüzdeki süreçte YÖK ve ÖSYM web sayfalarında ilan edilecektir.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 16:14
banner53
YORUM EKLE

banner39