banner15

Depremzede Japonlar gıda kuyruğunda | FOTO

Japonya’nın güneybatısında meydana gelen ve en az 41 kişinin hayatını kaybettiği depremin etkileri devam ediyor. Hayat şartları olumsuz etkilenen Japonya halkı marketlerde deprem kuyrukları oluşturdu.

Depremzede Japonlar gıda kuyruğunda | FOTO

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Japonya’nın güneybatısında meydana gelen 7.3 büyüklüğündeki depremden sonra yiyecek sıkıntısı çeken halk, marketlerde uzun kuyruklar oluşturdu.

Konuyla ilgili açıklama yapan yetkililer, "Bölgedeki 80 bin eve hala elektrik ve su verilemiyor. Depremin etkili olduğu bölgelerde halk, su ve gıda ihtiyaçlarını gidermek için marketlere akın etti. Marketlerin önünde uzun kuyruklar oluştu." diye konuştu.

Japon Takafumi Honda marketten alış veriş yaptıktan sonra şunları söyledi: "Ben makarna satın aldım, sadece iki pakete izin veriyorlar."

Emi Obata ise evdeki su kesintisinden şikayetçi: "Buradan içme suyu satın alabildik, ancak sorun tuvaletler için su yok, evlere su verilememesi en büyük sorun. Anlaşılan bir süre banyo yapmayı erteleyeceğiz."

6,5 ve 7,3 büyüklüğündeki depremlerin ülkeye maliyetinin milyarlarca dolar olduğu düşünülüyor.

Bölgedeki nükleer santrallerde henüz bir sorun tespit edilmedi. Sony, Toyota ve Nissan gibi büyük şirketler ise üretimi askıya aldı.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2016, 13:03
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48