banner39

Endonezyalı Bakan: Türk şirketleri Endonezya'yı üs olarak kullanabilir

Endonezyalı Bakan Hadimuljono: "Türk şirketleri, Asya pazarına girmek için Endonezya'yı üs olarak kullanabilir"

Uzak Doğu 23.06.2020, 15:09
Endonezyalı Bakan: Türk şirketleri Endonezya'yı üs olarak kullanabilir

Endonezya Bayındırlık ve İskan Bakanı Basuki Hadimuljono, Türkiye’den yapılacak yatırımları teşvik edeceğini belirterek, "Türk şirketleri, Asya pazarına girmek için Endonezya’yı üs olarak kullanabilir." dedi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımıyla gerçekleşen Türkiye-Endonezya Müteahhitlik Sektörü Sanal İş Forumu’nda konuşan Hadimuljono, Türkiye’yi Endonezya’nın kalkınmasında ve projelerinde yer alması konusunda davet ettiklerini ifade ederek, iki ülke arasında şirketler arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinin önemine vurgu yaptı.

Hadimuljono, Türk firmalarını farklı alanlardaki projelerde iş birlikleri için teşvik edeceğini dile getirerek, "Türk şirketleri, Asya pazarına girmek için Endonezya’yı bir üs olarak kullanabilir ve bu sizin daha fazla göz önünde olmanızı sağlayabilir." ifadelerini kullandı.

Devlet Başkanı Joko Widodo’nun tüm bakanlıklara yönelik yabancı yatırımlara ilişkin düzenlemelerde kolaylık ve esneklik yapılması talimatını hatırlatan Hadimuljono, Türkiye’nin farklı sektörler için de bu durumdan yararlanabileceğini kaydetti.

Hadimuljono ayrıca, Sumatra Adası’nda gelecek 5 yıl içinde bitmesi amaçlanan "Trans Sumatra" gibi otoyol çalışmalarını da mevcut fırsatlar olarak sunduklarını ifade etti.

Ülkesinde devam eden ve planlanan çeşitli çalışmalara da değinen Hadimuljono, en batıdaki Açe eyaletinden doğudaki Papua eyaletine kadar köprü, otoyol ve baraj gibi altyapı projelerine ilişkin bilgi verdi.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (1)
hunkartensi 1 yıl önce
bence de çok iyi olur biraz ABD kızar ama oda artık ticarete sınırların olmadığının farkına varmalı siyasetle ticaret farklı halkın ihtiyaçları nı engellemek halklara eziyet olur o yüzden dünyanın her ülkesiyle ticaret yapılmalı ABD Endonezya liderine karşıymış ona bakarlarsa ABD de rup a karşı olanlar var yani mesela Türkiye dede RTE ye karşı olanlar var bende bunlardan birisiydim yani karşı olmak halka eziyet etmek demek olmamalı Türkiye de Mısır Devlet Başkanına karşı ama onu göndermek için bir şeyler yapmaya çabalamıyor onu halkı gönderecekse gönderir
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?