banner39

Japonya Başbakanı Noda, istifa etti

Japonya'da genel seçimleri kaybeden Başbakan Noda, Japonya Demokratik Partisi'ndeki başkanlık görevinden istifa etti.

Uzak Doğu 16.12.2012, 20:16 16.12.2012, 20:16
Japonya Başbakanı Noda, istifa etti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Japonya Başbakanı Yoshihiko Noda, resmi olmayan genel seçim sonuçlarına göre kaybetmesinin ardından, Japonya Demokratik Partisi'ndeki (DPJ) başkanlık görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Noda, bu akşam düzenlediği basın toplantısında genel seçim sonuçlarını ''son derece ağır'' olarak niteledi, DPJ yetkililerinin yeni bir lider seçmek için en kısa zamanda toplanacağını söyledi.

Japonya'nın resmi yayın organı NHK, seçim öncesi sandalye sayısı 230 olan DPJ'de seçim sonrası bu sayının 100'ün altına ineceğinin öngörüldüğünü, Liberal Demokratik Parti'nin, Japon Parlamentosu'nun (Diet) alt kanadı olan Temsilciler Meclisi'ndeki 480 sandalyeden 275 ila 300'ünü kazanmasının tahmin edildiğini açıklamıştı.
    
   

 

banner53
Yorumlar (1)
Ünal Savaş 8 yıl önce
BU JAPONLAR AKILLI İNSANLARDIR. HER ŞEYİ BİLİYOR AMA SİYASETİ YAPMAYI BİLMİYORLAR,??? BUGÜN, JAPONYA'NIN EN BÜYÜK SORUNU BÜTÇENİN FAZLA VERMESİDİR. BU İSE BÜYÜK SORUNDUR. BU SORUNUNDA SEBEBİ; SİYASETÇİLERİN SİYASET YAPMAYI BİLMEDİKLERİNDENDİR.??? BAŞARISIZLIKLAR KARŞISINDA KOLTUKTA PİŞKİN PİŞKİN OTURMAYI GELİP BİZİM MİSKİN SİYASETÇİLERDEN ÖĞRENSİNLER... BAK O ZAMAN BÜTÇELERİ FAZLA VERİYOR MU?
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü