Kuzey Kore'de bir balıkçı ABD radyosu dinlediği için öldürüldü

Kovid-19'a yakalananların infaz edildiği Kuzey Kore'de balıkçı teknesinde kaptanlık yapan Choi adlı kişi, ABD hükümeti tarafından finanse edilen Radio Free Asia'yı dinlediği için idam edildi.

Kuzey Kore'de bir balıkçı ABD radyosu dinlediği için öldürüldü

Tüm dünya için gizemli bir ülke olan Kuzey Kore'de akıllara durgunluk veren bir olay meydana geldi. İddialara göre, balıkçılık ile geçimini sağlayan Choi adlı Kuzey Koreli ABD hükümeti tarafından finanse edilen RFA radyosunu dinlediği için infaz edildiç

Choi isimli kişinin, RFA radyosunu 15 yıl boyunca dinlediğini itiraf ettiği belirtildi. Kuzey Kore yönetimi şahsın itirafı üzerine söz konusu balıkçıyı, 100 balıkçının gözleri önünde ders olsun diye infaz etti.

TEK KURŞUNLA İNFAZ

Güney Kore medyasında yer alan habere göre, 50'den fazla gemisi bulunan ve filosuyla balıkçılık yapan Choi, ABD'nin RFA radyosunu dinlerken mürettebatından biri tarafından farkedildi. 

Çalışanının kendisini liman kenti Chongjin'deki bir üssün yetkililerine ihbar etmesinin ardından gözaltına alınan Choi, RFA radyosunu dinlediğini itiraf etti. Bunun ardından Choi'nin balıkçıların önünde tek kurşunla infaz edildiği aktarıldı.

KORONAVİRÜSLÜLER YANDI

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un, koronavirüse (Covid-19) karşı önlem olarak ülkesinin Çin ile olan sınırlarındaki muhafızlara gerçek mermi dağıtılması ve 1 kilometreden fazla yaklaşanın vurulması emrini verdiği de geçtiğimiz günlerde gündeme gelmişti.

banner53
YORUM EKLE

banner39