banner15

Tayland cuntasından Patani için barış adımı

Tayland'da darbeyle yönetimi ele geçiren askeri yönetimden Müslümanların baskı altında yaşadıkları Patani için yeni bir adım geldi ve askıya alınan barış sürecinin yeniden başlatılacağı duyuruldu

Tayland cuntasından Patani için barış adımı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Tayland'da cunta yönetimi Patani için 'barış çağrısında' bulundu. Darbeyle iktidarı ele geçiren askeri yönetim, daha önce askıya alınan barış görüşmelerini yeniden başlatacağını duyurdu.

Tayland'da 22 Mayıs günü askeri darbe yaparak iktidarı deviren ve yönetimi ele geçiren askeri cunta, şimdi de ülkenin güneyindeki Patani bölgesindeki barış sürecinde rol almaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yıl ekim ayında başlayan gösteriler ve merkezi hükümetin görüşmeleri zora sokmasıya askıya alınan 'Patani Barışı'na yeniden başlanacağının sinyalleri veriliyor.

Tayland'daki askeri yönetimin sözcüsü geçtiğimiz yıl askıya alınan görüşmelere yeniden başlanacağını söyledi. Özellikle barış görüşmelerinin detaylarının ortaya konulması gerektiğine dikkat çeken sözcü böylece barışa giden sürecin devam ettirilebileceğini kaydetti.

Müslümanların yoğunlukla yaşadığı Patani bölgesinde, Müslümanlara yönelik olarak yıllardır baskı ve şiddet uygulanıyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2014, 18:04
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48