banner15

Tayvan askeri üssü için Google'a başvurdu

Tayvan Google'dan Güney Çin Denizi'nde askeri üssü bulunan adalarına ait uydu görüntülerinin bulanıklaştırılması için resmi talepte bulundu.

Tayvan askeri üssü için Google'a başvurdu

Dünya Bülteni/ Haber MerkeziDünya Bülteni/ Haber Merkez

Tayvan, Güney Çin Denizi'nde Taiping adıyla da bilinen "Itu Aba" adalarına ait uydu görüntülerinin bulanıklaştırması için Google'den resmi talepte bulundu.

China Post gazetesinin, Tayvan Sahil Güvenlik İdaresinin açıklamasına dayandırdığı haberine göre, Taipei yönetimi, Google'ın harita uygulamalarında görüntülenebilen Taiping adalarındaki askeri yapılara ait görüntülerin bulanıklaştırılmasını talep etti.

Sahil Güvenlik Bakanı Li Çung-vey, parlamento oturumunda adadaki askeri yapıların gizli olduğunu ve ifşa edilemeyeceğini söyledi. Li, talebin Google'a resmen iletildiğini belirtti.

Savunma Bakanı Fıng şı-kuan da "Taiping adalarında inşa ettiğimiz tesislerin gizli askeri yapılar olması hasebiyle herkese açık olması elbette bizim için sakıncalı ve rahatsız edici." ifadelerini kullandı.

Askeri tesis inşaatlarının devam ettiği adanın yeni görüntülerinde üç ayaklı yeni bina, yenilenen bir uçak pisti ile orta büyüklükte bir liman görülüyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2016, 17:32
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35