banner39

Yemen hava saldırılarına ABD ve İngiliz desteği

Yemen'de 11 aydır devam eden çatışmalarda Suudi hava saldırılarına İngiliz ve ABD askeri yetkililerinin destek verdiği ortaya çıktı.

Uzak Doğu 16.01.2016, 10:53 21.01.2016, 11:36
Yemen hava saldırılarına ABD ve İngiliz desteği

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD ve İngiliz askeri yetkililerinin, Yemen'deki Suudi saldırılarında komuta ve kontrol merkezinde olduğu ortaya çıktı.

Suudi Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada İngiliz ve ABD askeri yetkililerinin Yemen'deki hedeflerin listesine erişebildiğini fakat onların seçiminde herhangi bir rollerinin olmadığını ifade edildi.

İngiltere Savunma Bakanlığı da eğitim ve danışmanlık sağlamak üzere komuta merkezinde olduklarını doğruladı. Savunma Bakanlığı "Uluslararası insani hukuka uyum sağlamak için en doğru hedeflemede yardımcı oluyoruz" dedi.

Son zamanlarda Suudi hava saldırılarının İnsan Hakları örgütleri, Avrupa Parlamentosu ve BM'in endişelerine yol açmıştı.

11 aydır devam eden iç savaşta 3 binden fazla sivil hayatını kaybedereken, bir milyondan fazla kişi savaş nedeniyle göç etmek zorunda kalmıştı.

Yorumlar (1)
selam 7 yıl önce
Haberde kullandığınız resme dikkat etseniz biraz diyorum. Bu psikolojik adımınız herkesi kandıramaz merak etmeyin. Ortada duran "Kule"ye dikkat.....Bu foto benim resmim. bir fotoshop bu kadar kullanılır.
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?