banner15

2 bin 298 yeni öğretmen Şırnak'ta

Bu yıl ilk kez atanan öğretmenlerden 2 bin 298 tanesi bugün Şırnak'taki görev yerlerine gitmek için İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvuruda bulundu

2 bin 298 yeni öğretmen Şırnak'ta

Son öğretmen atamalarıyla Şırnak'a atanan 2 bin 298 öğretmen işlemlerini tamamlamak ve göreve başlamak üzere sabahın erken saatlerinde Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne geldi.

2 bin 298 öğretmen atanmasına rağmen yeterli sayıda görevli bulunmadığı için işlemlerin gecikmesinden şikayet eten bazı öğretmenler Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bahçesindeki çimlere oturarak sıraların kendilerine gelmesini bekledi. Yeni atamalarla Şırnak'ın öğretmen açığının büyük ölçüde giderildiğini söyleyen Şırnak İl Milli Eğitim Müdür Vekili Münir Ataman, "Haziran, Temmuz, Ağustos, atamalar ında 2 bin 298 Öğretmen ilimize atandı. Öğretmen açığının olduğu bu dö nemde bu kadar öğretmenin atanması ilimiz adına büyük bir mutluluk. Eğitim adına hepimizi mutlu etti.Öğretmenlerimizin büy ük bir kısmı bu gün itibarı ile göreve başladı. Kayıt yoğunlu ğu bir hafta devam edecek. Bu bir hafta içerisinde 2 bin 298 öğretmenimizin göreve başlamasını bekliyoruz. Ağustos atamasında atanan öğretmenlerimiz ise merkez ve Cizre'de oryantasyon kursuna tabi tutulacak. Yeni görevleri ile ilgili, çevremiz ile ilgili Bakanlığımızın belirlemiş olduğu kıstaslara göre bir eğitim verilecek. Diğer öğretmenlerimiz de kararnamelerini aldıktan sonra bağlı bulundukları okullara gidip hizmet içi eğitim ve diğer faaliyetlere başlayacaklar. Şu an itibarı ile öğretmen açığının büyük bir kısmı giderilmiş oldu. Çok az oranda bir öğretmen açığımız var. Biraz yoğunluk yaşanmakta 2 bin 298 öğretmenin göreve başlamasıyla herkes bir an önce işlemini bitirmek istiyor. Herkesi aynı anda aynı dakikada memnun etmek biraz zor. Arkadaşlarımız gerekli her türlü kolayl ığı sağlıyorlar. Arkadaşlarımızın her hangi bir zorlukla karşılaşmamalar ı için elerinden gelenleri yapacaklarına inanıyoruz. Ufak tefek bazı sorunlar olabilir, onları da normal karşılaşmak lazım" dedi.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2011, 17:48
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35