banner39

2 lira için 15 yıl hapis cezası talebi

Bir çocuktan zorla 2 lirasını alan 3 çocuğun "Nitelikli yağma" suçundan 15 yıla kadar hapsi istendi

Yurt Haberleri 28.04.2014, 12:36 28.04.2014, 14:07
2 lira için 15 yıl hapis cezası talebi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Erzurum'da bir çocuktan zorla 2 lirasını aldıkları iddiasıyla 3 çocuk hakkında "Nitelikli yağma" suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Hüseyin Avni Ulaş Mahallesi'nde A.A'nın (12) zorla 2 lirasını aldıkları iddiasıyla M.E. (14), S.Ç. (13) ve O.Ç. (16) hakkında Cumhuriyet Savcısı Yalçın Kartopu'nun hazırladığı iddianame, Erzurum 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.

İddianamede, mahalledeki parkın yanından geçerek Yıldızkent semtindeki dersaneye gitmekte olan A.A'nın önünü kesen 3 çocuğun para istedikleri, A.A'nın da cebindeki 4 lirayı çıkararak 2 lirasını şüphelilere verdiği belirtildi.

Mağdur A.A'nın diğer 2 lirayı da korktuğu için şüphelilere verdiği ifade edilen iddianamede, şüphelilerin arasında yaşanan tartışma sonucu bu parayı mağdur çocuğa geri verdikleri kaydedildi.

Şüphelilerin, şikayet üzerine aralarında topladıkları 2 lirayı A.A'ya iade etmek için polise verdikleri hatırlatılan iddianamede, iştirak halinde birden fazla kişiyle birlikte "yağma" suçunun işlendiği vurgulandı.

Şüpheliler M.E, S.Ç. ve O.Ç. hakkında "Nitelikli yağma" suçundan 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istenen iddianamede, şüphelilerin çocuk olmalarının göz önünde bulundurulması ve etkin pişmanlık hükümlerinin uygulanması talep edildi.

Palandöken ilçesi Hüseyin Avni Ulaş Mahallesi'nde yaşayan M.E. (14), S.Ç. (13) ve O.Ç. (16), dersaneye giden A.A. (12) isimli çocuğun önünü kestikten sonra cebindeki 2 lirayı zorla aldıkları iddia ediliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?