banner15

20 TL'lik bayram alışverişine yoğun ilgi

Dar gelirli ailelerin tercih ettiği çarşılarda bayramlık pantolon, gömlek ve bluzlar 5'er liraya, ayakkabı ise 10 liraya alınabiliyor

20 TL'lik bayram alışverişine yoğun ilgi

Adana'da Ramazan Bayramı öncesinde genellikle dar gelirli ailelerin tercih ettiği çarşılarda bayramlık pantolon, gömlek ve bluzlar 5'er liraya, ayakkabı ise 10 liraya alınabiliyor. Bir kişinin baştan ayağa 20 liraya giyinebildiği mağazalar uygun fiyatları nedeniyle müşterilerle dolup taşıyor.

bayram öncesi ekonomik alışveriş yapmak isteyenlerin uğrak yeri olan Çakmak Caddesi'ndeki Fenerli Sokak'ta geçen haftadan bu yana bayram öncesi alışveriş canlılığı yaşanıyor.

Aileler, kendileri ve çocukları için bayramlık giyeceklerini pazarlıkla fiyatları daha da aşağı çekmenin mümkün olduğu uygun fiyatları ile ilgi gören çarşılardan alıyor.

Her gün açık olan ancak hafta sonları ''adım atılacak yer'' kalmayan Fenerli Sokak'ta, kıyafetten, ayakkabıya, bayramlık şekerden, takıya kadar her şey uygun fiyata bulunabiliyor.

Bir kişinin 20 liraya bayramlığını alabildiği sokakta bayan ve erkek tişörtleri 3,5-5, pantolonlar 5, gömlekler 5, elbiseler 7, ayakkabılar ise 10 liradan satılıyor.

Sokakta bir erkek, pantolona 5, gömleğe 5, ayakkabıya ise 10 lira ödeyerek, bayrama yeni kıyafetlerle girebiliyor.

Kadınlar ise kendilerine şık bir elbiseyi 7-10, ayakkabıyı ise 10 liradan alarak bayramı yeni kıyafetlerle karşılayabiliyor.

Çocuğunu sevindirmek isteyen anne ve babaların sadece 5 liraya bir elbise alabildiği çarşıda yaşanan bayram yoğunluğu satıcıları memnun ediyor.

YOĞUN TALEP VAR

İşyerinde çocuk ve kadın giysileri satan Hanifi Bahçeci, AA muhabirine, mağazalarında 5 liraya bluz, elbise, çocuk takımları, pantolon bulunabildiğini söyledi.

Bahçeci, bayram öncesi başka mağazalara göre daha uygun fiyattan satışa sundukları ürünlere talebin yoğun olduğunu belirterek, ''Marka mağazalarda alış veriş yapacak kadar maddi durumu iyi olmayan ancak çocuklarını sevindirmek isteyen dar gelirli vatandaşlar bütçelerine uygun kıyafetleri buralarda buluyor'' dedi.

Kadın kıyafeti ve takıları satan Sevim Aşan ise mağazalarında bayan giyimi üzerine her türlü eşyanın bulunabildiğini belirterek, seni sonu indirimlerin yanı sıra fiyatları bayram dolayısıyla da düşürdüklerini söyledi.

Aşan, mağazalarında 5 liraya bluz, 10 liraya elbise bulunabildiğini belirterek, bayram öncesi özellikle uygun fiyata giyinmek isteyenlerin gösterdiği ilginin işlerini yoğunlaştırdığını ifade etti.

Bir başka satıcı Hüseyin Söğüt ise mağazalarında daha önce 15 liraya satılan bayan elbiselerini yüzde 50 indirim yaparak 7 liraya düşürdüklerini, kadınların saatlerce araştırdıktan sonra ucuz fiyatlar nedeniyle birden çok kıyafet aldığını kaydetti.

 

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2011, 13:57
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35