banner39

22 yıldır yatalak olan annesini tabutunu da kendi taşıdı

Şanlıurfa’da 22 yıldır yatalak olan annesine bakıp sırtında gezdirerek hiç evlenmeyen evladın son görevi,koronadan annesinin tabutunu sırtına alarak mezarlığa götürmek oldu.

Yurt Haberleri 29.12.2020, 10:28
22 yıldır yatalak olan annesini tabutunu da kendi taşıdı

Şanlıurfa’da 22 yıldır yatalak olan 82 yaşındaki Emine Hurma, yakalandığı yeni tip Covid-19 hastalığına yenik düşerek hayatını kaybetti. 22 yıldır annesine bakmak zorunda kaldığı için evlenmeyen ve zaman zaman annesini sırtına alıp sokakları gezdiren 43 yaşındaki Mustafa Hamamcı ise annesi için son görevini yerine getirdi.

Yine sırtında taşıdı ama bu kez tabutunu

Koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Emine Hurma’nın cenazesi, morgdan alınarak Harrankapı Camisine götürüldü. Emine Hurma, öğle namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından Harrankapı Mezarlığında defnedildi. 22 yıldır annesini sırtında gezdiren Mustafa Hamamcı ise son evlatlık görevini annesinin tabutunu sırtlayıp mezarlığa götürerek yerine getirdi.

Sözleri yürek burktu

Cenaze namazında gözyaşlarına hakim olamayan Mustafa Hamamcı yaptığu açıklamada, ”22 senelik hizmet şu anda sona erdi. Benim annem 22 yıldır yatalaktı, bitkisel hayattaydı, ben kendisine bakıyordum. Şu anda annem böyle ayrıldı. Allah’ın rahmetine kavuştu. Acım çok büyük, sanki iki kolum kırılmış, yana düşmüş. Dünyada tek varlığımız olan annelerimiz. Cennet annelerimizin ayakları altında. Cennetinizi seviyorsanız annelerinizin kıymetini bilin. Benim annem şu anda Allah’ın rahmetine kavuştu ve ben bu dünyada tek kaldım. Ben anneme 22 yıl vefa görevimi, evlatlık görevimi tamamlamaya çalıştım. Eğer benim annem hayatta kalsaydı değil 22 yıl ömrümün son çağına kadar ayaklarının altını öperdim, onu sırtımda gezdirirdim” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Urfadasın

banner53
Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?