banner39

24 işçi Irak'ta üç haftadır kayıp

Gözü yaşlı işçi yakınları çocuklarının hayatlarından kaygı duyduklarını anlatırken, konuyla ilgili muhatap bulamamaktan yakınıyor

Yurt Haberleri 14.03.2012, 07:39 14.03.2012, 10:21
24 işçi Irak'ta üç haftadır kayıp

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kayseri’den Irak’a çalışmaya giden 24 işçiden üç haftadır haber alınamıyor. Aileler, çocuklarının hayatından kaygı duyarken, işçilerin Kerbela’da hapiste olduğu iddia edildi.

Habertürk'ün aktardığına göre, Talas İlçesi, Kepez Köyü’nden Irak’ın Kerbela şehrine çalışmak için giden 24 işçiden, üç haftadır haber alınamıyor. Fayans işçiliği için özel bir firmayla anlaşarak Irak’a giden işçilerin, oturma izinleri olmadığı için Kerbela’da hapishaneye atıldığı ileri sürüldü.

Gözü yaşlı işçi yakınları çocuklarının hayatlarından kaygı duyduklarını anlatırken, konuyla ilgili muhatap bulamamaktan yakınıyor. İşçi aileleri, çocuklarının kurtarılması için yetkililerden yardım isterken, işçilerden Turgay Derebaşı’nın babası mahalle muhtarı Demir Derebaşı, durumu Dışişleri Bakanlığı’na dilekçeyle bildirdiklerini, endişeli bekleyişlerinin sürdüğünü söyledi. İşçilerden Sezai Gedikbaş’- ın babası Ali Gedikbaş, “Hayatlarından endişe ediyoruz. Sağlıklı bir bilgi alamıyoruz. Ne yapacağımızı şaşırdık. Milletvekillerimizden, yetkililerden yardım bekliyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?