6 kişilik asansöre 15 kişi binince...

6 kişilik asansöre binen 5'i çocuk 15 kişi 2. kat ile 3. kat arasında asansörde mahsur kaldı. Mahsur kalanlar büyük panik ve korku yaşadı.

6 kişilik asansöre 15 kişi binince...

Üsküdar'da bir otelde 6 kişilik bir asansöre binen 5 çocuk 15 kişi mahsur kaldı. Büyük korku ve paniğin yaşandığı olayda mahsur kalanlar itfaiye ekiplerinin yaklaşık 1 saat süren süren çalışmaları sonucu kurtarıldı. Olay saat 19.30 sıralarında Mimar Sinan Mahallesi Paşalimanı Caddesi üzerinde bulunan 3 katlı bir otelde meydana geldi. İddialara göre otelde yapılan düğüne katılmak isteyen bazı davetliler düğünün yapıldığı kata çıkmak için asansöre bindi. 6 kişilik asansöre binen 5'i çocuk 15 kişi 2. kat ile 3. kat arasında asansörde mahsur kaldı. Mahsur kalanlar büyük panik ve korku yaşadı.

İTFAİYE KURTARDI

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Asansörde mahsur kalan bazı çocukların fenalık geçirdiği öğrenildi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri zaman kaybetmeden merdiven aracını açtı. Ekipler merdivenle asansörün mahsur kaldığı kata çıktı. Otelin dış cephesinin camla kaplı olması nedeniyle ekipler bir camı çıkarak mahsur kalanlara ulaştı.

ÖNCE ÇOCUKLAR

İtfaiye ekipleri önce asansöre mahsur kalan ve büyük korku yaşayan 5 çocuğu alarak aşağıya indirdi. Bir itfaiye eri korkudan ağlayan küçük bir çocuğu kucağına alarak öperek teselli etti. Çocuklar aşağıda hazır bulunan ambulanslara bindirilerek ilk müdahalesi yapıldı. Daha sonra asansörde mahsur kalan diğer vatandaşlar merdiven aracılığıyla aşağıya indirildi. Kurtarılan vatandaşlara sağlık ekipleri ilk müdahaleyi yaptı.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2013, 09:20
banner53
YORUM EKLE

banner39