banner15

68 kişi IŞİD'den gözaltında

Diyarbakır'daki IŞİD operasyonundan sonra bugün dört farklı şehirde düzenlenen operasyonlarda 68 kişi gözaltına alındı. Diyarbakır'da ölen 7 kişiden 5 kişinin kimliği belli oldu. Ölenlerin canlı bomba olduğu belirtiliyor

68 kişi IŞİD'den gözaltında

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Diyarbakır'da dün gerçekleştirilen IŞİD operasyonun ardından bu sabah da Antalya, İstanbul, Konya ve Kocaeli'de operasyonlar düzenlendi. Şu ana kadar 68 kişinin gözaltına alındığı belirtiliyor. Öte yandan dün Diyarbakır'da meydana gelen çatışmada öldürülen 7 IŞİD mensubunun da kimlikleri belli olmaya başladı. Genelkurmay Başkanlığı ise, dün sınırda 17 IŞİD mensubunu yakaladığını duyurdu.

KONYA'DA 30 GÖZALTI

Konya'da IŞİD'e yönelik operasyonda 30 kişi gözaltına alındı. İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü IŞİD'e yönelik, kentin farklı noktalarındaki adreslere eş zamanlı baskınlar yaptı. Operasyonlarda, 30 kişi gözaltına alındı. Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürülüyor.

KOCAELİ'DE 14 KİŞİ GÖZALTINDA

Kocaeli'de, IŞİD'e yönelik operasyonda 14 kişi yakalandı. Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütüne yönelik çalışmalar kapsamında il genelinde tespit edilen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda, 14 zanlı gözaltına alındı. Ev ve iş yerlerinde arama yapılan zanlıların emniyetteki işlemleri sürüyor.

İSTANBUL'DA 21 GÖZALTI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, polis helikopteri ve özel harekat polislerinin desteğiyle Sultanbeyli, Pendik ve Ümraniye ilçelerindeki 27 adreste arama yaptı. Operasyonda, 21 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Zanlılardan 14'ünün Terörle Mücadele, 18 yaşından küçük 7'sinin ise Çocuk Şube Müdürlüğündeki işlemleri sürüyor.

ANTALYA'DA ÜÇ GÖZALTI

Antalya Emniyet Müdürlüğü ekiplerince IŞİD’e yönelik operasyonda, örgüt üyesi olduğu öne sürülen 2’si Rus, 3 kişi gözaltı alındı. Antalya Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü IŞİD ile bağlantılı olduğu öne sürülen kişilere yönelik operasyon düzenledi. Sabaha karşı Muratpaşa İlçesi’nde Kışla ve Şarampol caddelerinde belirlenen iki adrese eş zamanlı baskın yapan polis, bir Türk ile Rus karı- koca 3 kişiyi gözaltına alındı. Şüphelilerin, Irak ve Suriye’deki IŞİD militanlarıyla irtibat halinde olduğu kaydedildi. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, sorgulanmak üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

SINIRDA 17 KİŞİ YAKALANDI

Genelkurmay Başkanlığından, Suriye'ye yasa dışı yollarla geçmeye çalışan IŞİD üyesi 17 kişinin dün Kilis'te yakalandığı bildirildi.

ÖLENLERİN KİMLİKLERİ BELİRLENİYOR

Öte yandan dün Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesindeki operasyonda etkisiz hale getirilen IŞİD üyesi 7 kişiden 5'inin kimliği tespit edildi. Operasyonda etkisiz hale getirilen 7 kişinin "canlı bomba" olduğu değerlendiriliyor. Sağ yakalanan 2'si kadın 14 kişinin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde, 18 yaşından küçük bir kızın da Çocuk Şube Müdürlüğünde işlemleri sürüyor.  Yakalananlar arasında bulunan N.T'nin IŞİD'in Diyarbakır il sorumlusu olduğu tespit edildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2015, 16:58
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35