banner15

75'lik dede ehliyete başvurdu

Artvin'de 75 yaşındaki Ali Tanrıverdi, ehliyet almak için kursa gitti, sınavda ter döktü

75'lik dede ehliyete başvurdu

Dayısının oğlunun vadettiği otomobil için ehliyet almaya karar veren ve kursa giden Artvinli 75 yaşındaki Ali Tanrıverdi, ehliyet sınavında ter döktü.

Artvin'in Yusufeli ilçesinin Altıparmak köyünde yaşayan Ali Tanrıverdi, kent merkezindeki Kazım Karabekir Anadolu Lisesi'nde düzenlenen MotorluTaşıt Sürücü Adayları Sınavı'na girdi.

Yaşı itibariyle diğer adaylar arasında dikkati çeken Tanrıverdi, küçük yaşından itibaren hayalininotomobil kullanmak olduğunu belirterek "Sınava girmek için merkeze uzak ilçelerden biri olanYusufeli'nin Altıparmak köyünden geldim. Param olmadığı için bugüne kadar araba alamadım. Dayımın oğlu 'Sen sınava gir, kazan, ben de sana hediye olarak otomobil alacağım' dedi. Bunun üzerine, yıllardır hayalini kurduğum arabaya kavuşmanın heyecanıyla sınava girdim" dedi.

Sınavda çok heyecanlandığını ifade eden Tanrıverdi, "Soruların bazıları kolay, bazıları zordu. Hepsini işaretledim. İlk yardım sorularında zorlanmadım ama motor sorularında zorlandım" diye konuştu.

Sınavda başarılı olması halinde alacağı arabayı köyden yaylaya gitmek için kullanacağını ifade eden Tanrıverdi, "Şehre, karayoluna çıkmayacağım. Sadece yayla ile köy arasındaki işlerimde kullanacağım. Rençberlik yapıyorum. Yaşım ilerledi, yürümekte zorlanıyorum. Sınava çok çalıştım. İnşallah kazanacağım.Arabayı kullanacak cesaretim var. Trafik kurallarına uydum mu, yavaş yavaş gidince kaza yapmam. Acele ve süratle işim olmaz. Yavaş gideceğim ve gaza çok basmayacağım. Trafik kurallarına uyacağım" dedi.

Tanrıverdi'ye sınava girdiği okul binasının merdivenlerinden inerken görevli polis memurlarının yardım ettiği gözlendi.

 

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2011, 12:29
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35