85 yaşında Kur'an okumayı öğrendi

Tortum'da 85 yaşındaki emekli camide akşam saatlerinde düzenlenen kurslara katılarak Kur'an okumayı öğrendi

Yurt Haberleri 12.02.2013, 13:07 12.02.2013, 13:07
85 yaşında Kur'an okumayı öğrendi

Erzurum'un Tortum ilçesinde 85 yaşındaki İbrahim Dikici isimli çiftçi Müftülük tarafından düzenlenen akşam kurslarına katılarak Kur'an-ı Kerim okumayı öğrendi.

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde uygulamaya konulan ''Hizmet Çeşitliliği Projesi'' kapsamında Tortum ilçe Müftülüğüne bağlı camilerde akşam namazından sonra yetişkinlere yönelik Kur'an kursları düzenledi. Akşam kurslarına katılan işçi emeklisi İbrahim Dikici, burada Kur'an-ı Kerimi okumayı ve öğrendi. Kendisi gibi birçok kişinin akşam namazı sonrasında camilerde din görevlisi gözetiminde Kur'an-ı Kerim okumayı öğrendiğini belirten Dikici, "Kur'an-ı Kerim okumayı çok uzun yıllardan sonra olsa da öğrendiğim için Allah'a şükürler olsun. Bu kursu açanlardan, düzenleyenlerden Allah razı olsun. Önceden Kur'an-ı Kerim okumayı iyi bilmiyordum. Şimdi Allah'ın kelamı olan Kur'an-ı Kerim'i öğrendiğim için mutluyum." dedi.

Aynı kursa katılan ve çiftçilik yapan 32 yaşındaki Adem Ataman da çocukken mahallede Kur'an kursuna gittiğini ancak tam öğrenemeden kurstan ayrıldığını ifade etti. İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen Kur'an-ı Kerim kursu sayesinde Kur'an'ı güzel şekilde okumayı öğrendiğine değinen Ataman,"Gündüzleri köy, bağ- bahçe işleriyle uğraşıp, akşamları da Kur'an kursuna katıldım. Kur'an-ı Kerim okumayı öğrendim. Kur'an okudukça daha çok huzurlu olmaya başladım." diye konuştu.

Tortum genelinde 16 camide çoğu erkek olmak üzere yaklaşık 400 kişi Kur'an-ı Kerim eğitimi alıyor.

Kaynak: Cihan

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?