banner39

ABD'de katledilen müslümanlar için gıyabi namaz

ABD'de katledilen Müslüman Gençler için İstanbul'da Fatih Camii'nde gıyabi cenaze namazı kılındı

Yurt Haberleri 14.02.2015, 14:51 14.02.2015, 17:02
ABD'de katledilen müslümanlar için gıyabi namaz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'de öldürülen 3 Müslüman genç için İstanbul'da gıyabi cenaze namazı kılındı.

Fatih Camii avlusunda öğle namazı sonrası toplanan kalabalık bir grup, 10 Şubat'ta ABD'nin Kuzey Carolina eyaletinin Chapel Hill kasabasında başlarından vurularak öldürülen 3 Müslüman genç için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Anadolu Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Kayan, cenaze namazının ardından ölen gençler için dua etti. Platform Sözcüsü Abdullah Yıldız, burada yaptığı konuşmada, İslam karşıtlığı ve düşmanlığının, geçen ay Fransa'ya taşındığını ve adeta bir sürek avı başladığını ifade ederek, Avrupa'daki Müslümanların korku içerisinde "Bize ne zaman sıra gelecek" diye beklediğini ve kendilerine bir zarar verildiğinde dünyanın sesinin çıkmayacağını çok iyi bildiğini anlattı.

Yıldız, "Tıpkı ABD'deki 3 kardeşimizin şehit oluşuna düne kadar kimsenin sesinin çıkmayışı gibi. Hala dünya medyasında kimsenin kılı kıpırdamıyor. Ama elhamdülillah Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 'neredesiniz' sözü üzerine dün nihayet bir açıklama geldi. Ama bu da yeterli mi? Hayır. Fransa'da elbette ölmesini istemediğimiz 12 kişi için kıyameti koparanlar, 3 kardeşimize yapılan saldırıları görmediler, duymadılar ve bilmiyorlar. Müslümanlara gerçekleştirilen saldırıların arka planını görürsek, burada bizleri terörist göstererek ötekileştirip, İslam'ın ilerleyişini  engellemek istiyorlar ancak muvaffak olamayacaklar" ifadelerini kullandı.

ABD'nin Kuzey Carolina eyaletindeki Chapel Hill kasabasında 10 Şubat'ta 23 yaşındaki diş hekimliği öğrencisi Deah Barakat, 21 yaşındaki eşi Yusor Muhammed Ebu Salha ve 19 yaşındaki baldızı Razan Muhammed, başlarından vurularak öldürülmüştü.

banner53
Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?