banner15

Acemi kasaplar yine hastanelik oldu

Yurdun çeşitli yerlerinde kurban kesmeye çalışırken yaralananlar, hastanelere akın etti

Acemi kasaplar yine hastanelik oldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bayram namazı sonrası kesimlerin başladığı Eskişehir'de, kurbanlıkları keserken yaralanan 110 kişi yakınlarının yardımıyla ve ambulanslarla hastanelere taşındı.

Kentteki hastanelerde gerekli tedavileri yapılan acemi kasapların, bıçak ve satır kesiği ile kurbanlıkların tepmesi sonucu yaralandığı öğrenildi. Yaralı kasaplar, tedavileri yapıldıktan sonra taburcu edildi.

ÇANAKKALE

Belediye tarafından oluşturulan hayvan pazarında yoğunluğun yaşandığı Çanakkale'de, kurbanlık alımını bayramın ilk gününe bırakan vatandaşlar, sabah saatlerinde pazara gitti.
Yapılan sıkı pazarlık sonrası aldıkları kurbanlıkları araçlara yükleyen vatandaşlar, fiyatların daha düşük olmasından dolayı kurbanlıklarını bayramın ilk günü almayı tercih ettiklerini belirtti.
Kurbanlıkların, belediye tarafından belirlenen toplu kesim yerleri ile evlerin bahçesinde dualar eşliğinde kesildiği kentte, kesim sırasında yaralanan 4 kişi de Çanakkale Devlet Hastanesine kaldırıldı.
Vücutlarının çeşitli yerlerinden kesici aletlerle hafif şekilde yaralanan kişiler, tedavi altına alındı.

ZONGULDAK

Zonguldak'ta da kurbanlıklarını kesmeye çalışırken yaralanan 15 "acemi kasap", hastanelere başvurdu.
Zonguldak merkez ile Alaplı, Ereğli, Devrek ve Çaycuma ilçelerinde kurban kesim işleminin başlamasının ardından çeşitli hastanelerin acil servisleri, dikkatsizlik sonucu kendisini yaralayan "acemi kasaplar" ile doldu.
Merkez ve ilçelerde 15 kişinin hastanelere müracaat ettiği kentte, Asma Mahallesi'nde yere devirdiği kurbanlığını kesmeye çalışan Talat Altay, kurbanlığın tepmesi sonucu yaralandı. Altay, olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekiplerince Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

KOCAELİ

Kentte kurban kesmeye veya kesen kasaplara yardım etmeye çalışırken çeşitli yerlerinden yaralanan 99 kişi hastanelerde tedavi altına alındı.
Kocaeli'nde el, kol ve bacaklarından yaralanan 30 kişi Darıca Farabi Devlet Hastanesine, 15 kişi Gölcük Devlet Hastanesine, 36 kişi Kocaeli Devlet Hastanesine, 10 kişi İzmit Seka Devlet Hastanesine, 8 kişi de Karamürsel Devlet Hastanesine başvurdu.
Hastanelerin acil servislerinde tadavileri yapılan acemi kasaplar ilk müdahaleden sonra taburcu edilirken, bazı yaralıların ise tedavilerinin sürdüğü öğrenildi.

KURBAN KESERKEN KALP KRİZİ GEÇİRDİ

Kayseri'de ise kurban keserken kalp krizi geçiren kişi kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
Melikgazi ilçesi Keykubat Mahallesi Yurt Caddesi'nde oğullarıyla birlikte kurbanlık hayvanı kesmeye çalışan Habip Bostan (60), dengesini kaybederek yere düştü.

Oğulları tarafından kaldırıldığı Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybeden Bostan'ın kalp krizi geçirdiği belirlendi. Kentte kurban keserken kendisini yaralayan vatandaşlar hastanelere başvurdu.
Eskişehir'de kent merkezinde kurban keserken yaralanan yaklaşık 110 kişi, hastanelere başvurdu.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2014, 12:55
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35